Yeni yıla özel kar küresi atölyesi

Çocukların problem çözme yeteneklerinin gelişmesinin yanı sıra nesnelerin nasıl çalıştığını keşfetmeleri yönünde onları teşvik eden Engineering For Kids (EFK), yeni yıla özel ‘Kar Küresi’ atölye çalışması gerçekleştiriyor.

Eğlenerek el becerilerini geliştirecek olan çocuklar, STEM Metodu ile gerçekleştirilen atölyede kar kürelerini yaparken yoğunluk, karışım, homojen karışım, heterojen karışım, sıvı, saydam, yarısaydam, opak kavramları ile tanışacaklar. Kar Küresi Atölyesi, 25 Aralık Pazar ve 31 Aralık Cumartesi günleri EFK’da gerçekleşecek. 4-7 yaş arası çocuklar 13:00-14:00 saatleri arası, 8-12 yaş arası çocuklar ise 15:00- 16:00 saatleri arası Kar Küresi atölyesine katılabilecek.

EFK’da 25 Aralık ve 31 Aralık günleri Kimya Mühendisliği kapsamında gerçekleşecek atölyede çocuklar, ister kendileri için isterlerse de hediye olarak sevdiklerine vermek için yeni yılın geleneksel süsü olan kar küresi yapacaklar. Eğlenirken fen bilimleri kavramlarını öğrenecek olan çocuklar, Kar Küresi atölye çalışması ile hayal dünyalarını ve yaratıcılıklarını geliştirecekler.

Amerika’da açıldığı 2009’dan itibaren dünya çapında 150’den fazla noktada binlerce çocuğa ulaşan Engineering For Kids, çocukları doğuştan mühendis olarak kabul ederek zihinsel ve bilişsel gelişimlerini bu doğrultuda geliştirmeyi amaçlıyor. EFK eğitim takvimlerini www.engineeringforkidstr.com adresinde bulabilirsiniz.

STEM metodu ile eğitim

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin İngilizce karşılıklarının kısaltılmış hali olan STEM, öğrencileri problem çözmede bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği uygulamaya teşvik ediyor. STEM metodu ile öğrenciler temel bilgilerini geliştirirken, okul, toplum ve gerçek yaşama ilişkin konu ve sorunlar arasında bağlantı kurabiliyorlar. STEM metodunu uygulayan EFK, öğretmen merkezli sınıf yerine problem çözme, keşif ve araştırmayla öğrenme merkezli bir sınıfta çocuklara yaparak öğrenme fırsatı sunuyor. Yapılan deneyler ve uygulamalar sayesinde çocuklar hem el becerilerini ve düşünce tarzını geliştiriyor hem de eğlenerek öğreniyor.

Katılım ücreti 60 TL+ KDV olan etkinlik hakkında detaylı bilgiye buradan ya da buradan  ulaşabilir, 0216 576 80 76 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 + 5 =