Yaz sıcaklarında deliksiz uyku

Yüzde 100 pamuktan üretilmiş, nefes alma özelliğine sahip pamuk saten nevresimler ile sıcak yaz gecelerinde deliksiz uyuyun.

Yaz sıcaklarında deliksiz bir uyku özlemi çekenlerin, nevresim takımlarını yeniden gözden geçirmesi gerekiyor. Sentetik, polyester gibi hava almayan kumaşlardan üretilen nevresimler, hem uyku kalitesini hem de sağlığı olumsuz etkiliyor. İdeal bir uyku için önerilen nevresimler ise, yüzde 100 pamuktan üretilmiş, hava geçirme özelliğine sahip pamuk satenler.

Yaz sıcaklarının etkisini artırdığı bu günlerde, gece uyumak zorlaşmaya başladı. Tüm pencereler açık olmasına ve en ince yatak kıyafetleri tercih edilmesine rağmen birçok kişi, deliksiz bir uykunun özlemini çekiyor. Bu duruma sıcaklar kadar, kalitesiz nevresimler de yol açıyor. Hava geçirme özelliği olan kumaşların tercih edilmesi gerektiğini söyleyen b’linen’ın kurucusu Banu Kızıltoprak, pamuk saten nevresimler ile en sıcak yaz günlerinde bile rahatlıkla uyunabileceğinin altını çiziyor.

SAĞLIKLI UYKUNUN SIRRI

b’linen markası altındaki tüm ürünlerin, kaliteli ve sık dokunmuş yüzde 100 pamuktan üretildiğini ifade eden Banu Kızıltoprak, “Hava geçiren, doğal kumaşlar, nevresim için idealdir. Bu özelliğe sahip pamuk saten, nemi çeker ve bu sayede teri emer. Sağlık açısından uygun olmasının yanı sıra, yumuşak dokusu sayesinde rahatsızlık hissini ortadan kaldırarak kaliteli bir uyku sağlar” diyor.

Parlak, yumuşak, pürüzsüz dokuları ile pamuk saten nevresimlerin, sağlıklı olmalarının yanı sıra yatak odalarının tüm havasını değiştirdiğini de söyleyen Banu Kızıltoprak’ın yaz ayları için renk önerileri ise, mavi, gri, ekru, beyaz, kum beji ve pudra gibi pastel tonlar.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + six =