www.bebekbeslenmesi.com yayında

Anne sütü, devam sütleri, ek gıdalar, aylık gelişim, sindirim, bağışıklık ve alerji gibi en çok merak edilen konularda anne ve ebeveynlere güvenilir bir kaynak olan www. bebekbeslenmesi.com adresinde.

Uzman doktorların kurduğu www.bebekbeslenmesi.com bebek beslenmesi ile ilgili en güncel ve doğru bilgilerin yer aldığı  bir platform olarak anne babaların tüm sorularına cevap veriyor.

Bebek beslenmesinde anne sütü, devam sütleri, ek gıdalar, aylık gelişim, sindirim, bağışıklık ve alerji gibi en çok merak edilen konularda anne ve ebeveynlere güvenilir bir kaynak olan online bebek beslenmesi platformu www. bebekbeslenmesi.com yayın hayatına başladı. Danışma Kurulu’nda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında Türkiye’nin önde gelen 5 profesörünün yer aldığı platform, bebek beslenmesi ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri, kullanıcı dostu arayüzü ve anlaşılır içerikleriyle sunuyor.

Bebek beslenmesi konusundaki online platformu bebekbeslenmesi.com; Prof. Dr. Ener Çağrı Dinleyici, Prof. Dr. Fügen Çullu Çokuğraş, Prof. Dr. Metin Karaböcüoğlu, Prof. Dr. Nihat Sapan ve Prof. Dr. Ömer Erdeve’den oluşan Danışma Kurulu’nun yönetiminde yayın hayatına başladı. Bebek beslenmesi konusunda en çok merak edilen anne sütü, devam sütleri, ek gıdalar, aylık gelişim, sindirim, bağışıklık ve alerji gibi konularla ilgili en doğru ve en güncel bilgileri içeren platform; kullanımı kolay formatı ve anlaşılır diliyle anne ve ebeveynler için güvenilir bir kaynak sunuyor.

Danışma Kurulu tarafından yapılan açıklamada şu noktalara yer veriliyor:
“Yapılan araştırmalar, annelerin en hassas olduğu konuların başında özellikle ilk 1 yılda bebek beslenmesinin geldiğini gösteriyor. Bu konuda da çok haklılar çünkü bebeğin gelecekteki hayatını etkileyecek ilk 1 yıllık dönemde doğru beslenme çok önemli. Türkiye’de maalesef pek çok bebek, anne sütü yerine ek gıda ağırlıklı besleniyor. Doğru beslenmeyen bu bebeklerin bağışıklığı, fiziksel ve zihinsel gelişmeleri geri kalıyor. Biz uzmanlar olarak bebeğin sağlıkla büyümesi için 1 yaşına kadar ana öğünleri mutlaka anne sütü, eksikliğinde ise devam sütü ile tamamlamak gerektiğini söylüyoruz. Ek gıdaların ise sadece ara öğün olarak verilmesi gerektiğini vurguluyoruz. Çünkü ihtiyaçtan fazla miktarda verilen ek gıdalar bebeklerimizin minicik organlarını yoruyor ve gelişimlerini olumsuz etkiliyor. www.bebekbeslenmesi.com aracılığıyla tüm bu bilgileri ve daha fazlasını uzman doktorların danışmanlığında anneler ve ebeveynlerle paylaşarak, onları internetteki bilgi kirliliğinden de korumayı hedefliyoruz.”

Detaylı bilgi için bebekbeslenmesi.com ziyaret edilebilir.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 4 =