Uzaktan eğitime destek, Dijital Kolej

Öğrencileri kaliteli bir eğitime ulaştırma amacıyla kurulan Dijital Kolej, uzaktan eğitim sürecini en verimli şekilde geçirmeleri için onlara destek olacak.Prof. Üstün Ergüder, Vikas Pota ve Prof. Paris de L’Etraz eğitim pedagojisi konusunda uzmanlıkları ile Dijital Kolej ekibine yol gösteriyor.

Covid-19 nedeniyle yüz yüze eğitime ara verdiğimiz bu günlerde tüm veliler çocuklarının eğitim öğretiminin sekteye uğramaması için çaba sarf ediyor. Öğrencileri kaliteli bir eğitime ulaştırma amacıyla kurulan Dijital Kolej de öğrencilerin bu zorlu uzaktan eğitim sürecini en verimli şekilde geçirmesine destek olacak.

Eğitimi destekliyor

Dijital Kolej, 5. sınıftan 12. sınıfa kadar canlı sınıf dersleri, online içerikler, ödevler ve haftalık veli bilgilendirme raporları ile Covid-19 süresince MEB kaynakları ile EBA üzerinden uzaktan devam edecek eğitim öğretimi destekleyici bir hizmet sağlayıcı.

Uzman isimler yol gösterdi

Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri’nin kurucusu Zeynep Dereli’nin öncülüğünde kurulan Dijital Kolej, uzaktan eğitim sürecinde çocukları desteklemeyi amaçlıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek teknoloji odaklı koleji Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri’nin kurucusu Zeynep Dereli’nin liderliğinde, Ferruh Gürtaş’ın yönetiminde kurulan Dijital Kolej’in aynı zamanda dünyanın en kıymetli eğitim liderlerinden oluşan bir danışma kurulu bulunuyor. Prof. Üstün Ergüder, Vikas Pota ve Prof. Paris de L’Etraz eğitim pedagojisi konusunda uzmanlıkları ile Dijital Kolej ekibine yol gösteriyor.

Velilere rapor gönderiliyor

Dijital Kolej’de Ortaokulda Temel ve Teknoloji Eğitim Paketleri, Lisede ise Sayısal, Sözel ve Teknoloji Eğitim Paketleri seçenekleri bulunuyor.

Eğitim paketleri kapsamında şunlar yer alıyor:

  • 5. sınıftan 12. sınıfa kadar günde 2 canlı sınıf dersi var.
  • Dersler 30 dakika ve her ders arasında 30 dakika etüt yer alır.
  • Her derste öğretmenin kullanacağı sunum ve içerikler Dijital Kolej sistemi üzerinden ders bitiminde öğrencilere tekrar için iletilir.
  • Derslerde yoklama sonrası velilere bilgilendirme yapılır.
  • Her ders için kazanımları pekiştirebilmek için bireysel ve sınıf arkadaşları ile yapacağı proje ödevleri verilir.
  • Veliler, Haftalık Analiz Raporları ile öğrencilerin kazanımlarını takip edebilir.
  • Dijital Kolej’de MEB takvimi uygulanır.
  • Sabah (9:00-11:00) veya akşam (17:00-19:00) planı seçenekleri mevcuttur.

    Dijital Kolej hakkında detaylı bilgiye ve demo dersine www.dijitalkolej.net veya 0850 241 8465’den ulaşılabilmektedir. Eğitim paketlerinin ücreti ise eylül ayına özel 199 TL’dir.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × five =