Uyuyan Topaç: Emek, dostluk ve sevgi

Gizemli bir ev, yeni arkadaşlar ve yeni bir yaşam!
Çocuk edebiyatımızın bol ödüllü yazarı Koray Avcı Çakman’dan yer ve zamanın değiştiremeyeceği değerlere vurgu yapan umut dolu bir roman… Uyuyan Topaç, 9 yaş ve üstü tüm çocuklar için Can Çocuk raflarında!

Uyuyan Topaç, yer ve zamanın değiştiremeyeceği değerlere vurgu yapıyor

Arda ve ailesinin yaşamı, Büyük Teyze’lerinden miras kalan o eski ahşap eve taşınmalarıyla birdenbire değişir: Trafikten, kalabalıktan ve bir türlü başını kaldıramadığı bilgisayar oyunlarından bir anda sıyrılıveren Arda, bu küçük kasabada hem yeni arkadaşlar edinip ahşabın büyüsüyle tanışacak, hem de polisiye filmleri aratmayan bir maceranın baş kahramanı olacaktır.

Koray Avcı Çakman’ın kaleme aldığı kitap, 9 yaş ve üzeri tüm çocuklar için Can Çocuk raflarında.

Koray Avcı Çakman bu romanında yer ve zamanın değiştiremeyeceği değerlere; emeğe, dostluğa, sevgiye ve umuda vurgu yapıyor. Uyuyan Topaç, 9 yaş ve üstü tüm çocuklar için Can Çocuk Yayınları raflarında!

Koray Avcı Çakman hakkında

Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. mezunu olan ve 2006 yılından beri serbest yazar olarak çalışan Koray Avcı Çakman’ın çeşitli yayınevleri tarafından çocuklara yönelik 170 öykü ve masal kitabı yayımlanmıştır. 2006 yılı Ömer Seyfettin Öykü Yarışması’nda mansiyon, II. Behiç Erkin Öykü Yarışması’nda üçüncülük ödülü, “Arkadaşım Flamingo” konulu çocuk öykü yarışmasında ve II. Kelendiris Öykü Yarışması’nda ikincilik ödülleri kazanmıştır. 2011 yılında Almarpa’nın Gizemi ile Tudem Edebiyat Ödülleri’nde çocuk romanı dalında birinci olmuştur. Eşekliğini Unutan Eşek, Flamingo Günlüğü, Işığın Çocuğu Arel, Karga Beyaz ve Posbıyık Usta, Bir Keloğlan Bir de Eşeği, Hoflipuf ve Uyuyan Topaç adlı kitapları Can Çocuk Yayınları’ndan çıktı.

Kitap: Uyuyan Topaç
Yazar: Koray Avcı Çakman
Resimleyen: Esin Bayhan
Yaş aralığı: 9, 10, 11 +
Dizi: Çağdaş Türk Edebiyatı
Tür: Roman
Sayfa: 144
Fiyatı: 11,50 TL

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen + nine =