Travma geçiren çocuğa nasıl yardımcı olabiliriz?

Ölüm, kaza, hastalık… Çocuklar buna benzer çeşitli olaylarla karşılaşıp travma yaşayabiliyor. Bu durumda ona nasıl yardımcı olacağınızı bilmek istiyorsanız Klinik Psikolog Nur Dinçer Genç tarafından verilecek semimere katılmak isteyebilirsiniz.

Açık Diyalog İstanbul ve Arkabahçe Psikolojik Danışmanlık Merkezi iş birliği ile veliler için seminerler dizisi devam ediyor. Boşanma, evlat edinilme, kaza, hastalık, hırsızlık, yakınlarını kaybetme, deprem, taciz… Çocuklar bu olayları bazen kendileri yaşıyor, bazen de tanıklık ediyor. Ebeveynler olarak travma yaratan bu olayları yaşayan çocuklarımıza nasıl yardımcı olabiliriz? Bu sorunun cevabını arıyorsanız Açık Diyalog İstanbul ve Arkabahçe Psikolojik Danışmanlık Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen seminere katılmak isteyebilirsiniz.

Klinik Psikolog Nur Dinçer Genç, travma geçiren çocuklara yardımcı olma konusunda ebeveynlere önemli bilgiler verecek.

Travmaya uğrayan çocuklara nasıl yardım edilebileceği konusunda ebeveynleri bilgilendirmeyi amaçlayan seminer, Klinik Psikolog Nur Dinçer Genç tarafından verilecek. Travma, travma sonrası gözlenebilecek belirtileri tanıma, çocuk ve gençlere ölüm kavramının anlatılması, iyileşme sürecinde ebeveynlere düşen görevler gibi konuların ele alınacağı seminer 17 Mayıs Perşembe akşamı 19.30-21.00 saatleri arasında Açık Diyalog İstanbul’da gerçekleştirilecek. Etkinlik ve Açık Diyalog İstanbul’un programları hakkında bilgi almak isterseniz (0212) 232 76 62 numaralı telefonu arayabilir ya da info@opendialogueistanbul.com adresine mail gönderebilirsiniz. Açık Diyalog İstanbul, Valikonağı Cad. Ece Apt. 106/1, Teşvikiye Şişli/İstanbul adresinde…

NUR DİNÇER GENÇ HAKKINDA:
1986 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü`nde lisans eğitimini, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Psikiyatri Bölümünde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Özel Yüzyıl Işıl Okulları`nda psikolojik danışmanlık biriminde görev aldıktan sonra Psikoterapi Bilim Merkezi`nde, çocuk ve ergenlerde okul ve öğrenme sorunları, aile danışmanlığı ve çift danışmanlığı alanlarında çalışmalar yapmış, okullarda rehberlik birimlerinin yeniden yapılandırılması konularında çeşitli çalışmalar yapmış, eğitimler vermiştir.2000 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü Çocuk ve Genç Merkezi`nde psikolog olarak göreve başlayan Nur Dinçer Genç Psikoloji alanında çalışanlara yönelik eğitim ve süper vizyon çalışmaları yapmaktadır. Mayıs 2011 tarihinden itibaren kendi kurduğu Arkabahçe Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık merkezinde terapist, eğitimci ve yönetici olarak çalışmaktadır. Genç, çalışmalarında ağırlıklı olarak Dışavurumcu Sanat Terapisi, Kum Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, EMDR Terapisi, Aile Terapisi ve Jung Terapisi tekniklerini kullanmaktadır. Genç`in çoğunlukla çalıştığı danışmanlık konuları ise, psikolojik travma, okul ve öğrenme sorunları, çocukluk dönemi sorunları, aile içi iletişim sorunları, hamile danışmanlığı, anne-bebek danışmanlığı ve bakıcı-bebek danışmanlığıdır.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × five =