Tılsım’ın yedinci kitabı çıkıyor

Dünya çapında milyonlarca okuru etkisi altına alan “Tılsım” serisinin hayranları tarafından merakla beklenen yedinci kitabı Saklı Hafızaların Peşinde raflardaki yerini almak üzere… Ocak ayı, Desen Yayınları tarafından yayımlanan seriyle çizgi romanseverleri sürükleyici bir maceraya çıkaran Kazu Kibuishi’nin kitaplarını okuma zamanı!

Seriyle henüz tanışmayan çocuklar (ve hep çocuk kalanlar) cazip bir teklif var. Tudem kitabevleri ve www.tudem.com adresinde bu seri yüzde 30 indirimli. Size kalan da Emily ve dostlarına tehlikelerle dolu bir yolculukta eşlik etmek.

Emily ve kardeşi için her şey kötü bir araba kazasında babalarını kaybetmeleri ve sıra dışı kişiliğiyle tanınan büyükbabalarının evine taşınmalarıyla başlar. Bu evde kaderine yön verecek tılsımlı kolyeyle yolları kesişen Emily, büyülü ormanlarla bezeli, yaratıklarla, bilge ağaçlarla ve gittikçe hayvana dönüşen insanlarla dolu bir dünyanın içine dalmak zorunda kalır. O seçilmiş kişidir ve kendisinden beklenen büyük görevler vardır.

Emily’nin, kaçırılan annesinin izini sürdüğü ilk macerası Taşmuhafızı’ndan, kayıp hafızalara erişebilme umuduyla Algos Adası’na dümen kırdığı yedinci serüveni Saklı Hafızaların Peşinde’ye kadar uzanan her yolculuğunda, tılsımlı kolyesiyle olan ilişkisi farklı bir boyuta taşınır. Elf Kralı’nın nefesini her daim ensesinde hisseden Emily’yi, gerçekle kurgunun kesiştiği fantastik bir evrende tehlike hiç yalnız bırakmaz.

Özgün hikâyesi, sinematografik çizimleri ve sürükleyici temposuyla her yeni halkasında maceranın dozunu yükselten “Tılsım”, Kazu Kibuishi’nin yarattığı kusursuz edebi ve görsel bütünlükle çizgi roman dünyasındaki varlığını efsaneleştiren gerçek bir başyapıt!

Türkiyeli çizgi romanseverlerin yakından tanıdıkları ve İstanbul’da düzenlediği atölye çalışmalarında bir araya gelme fırsatı yakaladıkları Japon asıllı Amerikalı çizgi roman sanatçısı Kazu Kibuishi, milyonları peşinden sürükleyen ve New York Times Çok Satanlar Listesinde yer alan “Tılsım” kitaplarının yanı sıra kültleşmiş “Flight/Uçuş” Antolojisi çalışmasıyla da adından övgüyle bahsettiren usta bir sanatçı.

Başta İzmir Alsancak, İstanbul Cağaloğlu ve İstanbul Kadıköy Tudem Kitabevleri olmak üzere, Tudem’in online satış mağazası www.tudem.com ve farklı adreslerdeki kampanya noktalarında toplu olarak edebiyatseverlerin beğenisine sunulan Kazu Kibuishi kitapları Ocak ayı boyunca yüzde 30 indirimli.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − 16 =