Teknoloji ve bilim Da Vinci Kids’de

Çocukların teknoloji ve bilime yönelik eğitimine odaklanan programları izleyici ile buluşturan Da Vinci Medya, Da Vinci Kids Televizyon Kanalı ve yeni Da Vinci Kids Mobil Uygulaması ile yenilenen kurumsal kimliğini açıkladı.

Da Vinci Medya, Da Vinci Kids Televizyon Kanalı ve Da Vinci Kids Mobil Uygulaması ile çocuklar için özenle seçilen, eğlendirirken öğreten programları sunarken; Da Vinci Learning ile akşam kuşağında, ebeveynlerin ve yetişkinlerin merakını cezbedecek ödüllü programlar sunmaya devam edecek.

Dünya genelinde 30 milyondan fazla evde günlük hayatın bir parçası olarak takip edilen Da Vinci Kids’in yeni logosu, içinde bulunduğumuz dijital çağın dinamizmini yansıtıyor. Yeni logo, ayrıca Da Vinci Kids’in bilgiyi, merak etmeyi ve yaratıcılığı çocuklara aşılama ruhunu vurgularken sade görünümüyle de dikkat çekiyor.

Da Vinci Kids internet sitesini de yeniledi

Geleceğe daha hazır nesiller yetiştirmeyi amaçlayan Da Vinci Kids’in hayata geçirdiği diğer bir yenilik ise, internet sitesinin yeni versiyonunu devreye almak oldu. Da Vinci Kids’in internet sitesinin yeni versiyonu sade tasarımı ve ‘bilim, teknoloji, kültür, doğa, yaşam, fen, matematik ve spor’ gibi konularda uzmanlar tarafından hazırlanan belgesel programlarının tanıtımlarına daha rahat erişimiyle ön plana çıkıyor.
Da Vinci Kids yeni kurumsal kimliği ile, zamansız ve mekansız bir öğrenme sürecini kapsayan programlarının merkezine teknoloji ve bilimi artık daha çok almaya başlıyor. Çocukları deneysel düşünmeye ve aklı kullanmaya teşvik eden Da Vinci Kids, yeni programlarıyla da aile bireylerinin birlikte yapabilecekleri ilginç deneyleri ve öğrenme maceralarını paylaşabildikleri bir ortam yaratıyor.

Da Vinci Medya Kurucu ve CEO’su Ferdinand Habsburg; yeni kurumsal kimlikle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yeni kurumsal kimliklerinin Da Vinci Kids’e canlılık kattığını ve dijital çağın dinamizmini vurgulayan yepyeni bir görünüş kazandırdığını belirten Da Vinci Medya Kurucu ve CEO’su Ferdinand Habsburg; “Türkiye’de çocukların teknoloji ve bilim konuları ile daha donanımlı ve önde bireyler olmalarını sağlamak amacıyla çıktığımız bu heyecan dolu yolculukta, çocuklara hayallerine ulaşma cesareti kazandırmak ve dünyayı keşfetmek azmi ile yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak en büyük hedefimizdir. Da Vinci Kids’in en iyi eğitici eğlenceyi bulma yolundaki çabaları yeni kimliğimizde de devam edecektir, çünkü tüm esin kaynağımız keşfetmenin heyecanını ve öğrenmenin verdiği mutluluğu bilmektir” dedi.

Da Vinci Kids Hakkında

Da Vinci Kids Afrika, Asya, Orta ve Doğu Avrupa’da olmak üzere 90’dan fazla ülkede, 18 farklı yerel dilde her yaştan meraklı zihinleri bir araya getirip, yaşam boyu öğrenmeyi destekleyen, yenilikçi ve özgün bir yayın yapmaktadır. Da Vinci Kids, 2007’den bu yana, eğitim araçlarını da kullanarak, öğrenmeyi ailenin tüm bireyleri için heyecan verici bir deneyime dönüştürme çabasındadır. Da Vinci Kids Televizyon Kanalı ve Mobil Uygulaması öğrenmenin katılım, bağlılık ve en önemlisi de eğlencenin bir arada tuttuğu hayat boyu süren, zamansız ve mekansız bir yolculuk olduğu felsefesinden hareket eder. Da Vinci Kids’in en iyi eğitici eğlenceyi bulma yolundaki çabaları hiç bitmeyecektir, çünkü keşfetmenin heyecanını ve öğrenmenin verdiği mutluluğu bilmektedir.

Dünya genelinde 30 milyondan fazla evde günlük hayatın bir parçası olarak takip edilen Da Vinci Kids, Türkiye’de D-Smart 127. Kanal, Türksat Kablo TV 203. Kanal, Turkcell TV+ 98. Kanal, Tivibu 126. Kanal ve digital uydu platformu Filbox 80. Kanal’dan 24 saat HD yayın hayatına devam etmektedir. Da Vinci Kids ile daha detaylı bilgiye https://www.davincikids.tv/tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × one =