Teknoloji apnesine karşı nefes oyunları

Çocuklar ekran başında oyun oynarken nefesini tutuyor. Bu da kortizol hormonu salgılanmasına yani strese yol açıyor. Çözüm, doğru nefes alma egzersizlerinde. İşte bunun yolunu oyunlarla öğretecek bir kitap!

Dijital ekranlarla yaşamanın bize yeni armağanı olarak her gün biraz daha fazla çocuk, ergen, genç ve yetişkin nefesleriyle ilgili sorunlar yaşamaya başlıyor. Araştırmalar, bilgisayar başında oturmanın, telefonda sosyal medyada sürekli dolaşmanın, video oyunları oynamanın nefes kapasitemizi düşürerek limitlemesine yol açtığını gösteriyor.
Nefes Terapisti ve Meditasyon Eğitmeni Anıl Altaş Brug da aileleri teknoloji apnesine karşı uyarıyor: “Dijital ekranlara bakarken farkında olmadan nefes almayı durduruyoruz. Yani nefesimizi tutuyoruz. Beynimiz, bunu bir tehdit olarak algılayıp kortizol hormonu salgılamaya başlıyor. Aslında biz farkında olmadan gizli stres faktörü teknoloji sayesinde sürekli bir stres düzeyinde yaşıyoruz. Çözüm, Nefes ve Farkındalık Oyunları yoluyla çocukların teknoloji farkındalığını artırarak nefes akışlarını düzenlemekten geçiyor.”

Çocuklarda sık görülen teknoloji apnesine çözüm olarak, çocukların tablet kullanımlarından önce ve sonra nefesleriyle oynayacakları eğlenceli ve keyifli oyunların teknoloji ve nefes farkındalığı kazandıracağını söyleyen Brug, Benimle Nefes Al adlı kitabıyla anne babalara ve çocuklara eşsiz bir rehber sunuyor.

Zihninizin tozlarını alacak neşeli nefes oyunları, özgüveni artıracak ses çalışmaları, bebek veya iki yaşında dahi olsa çocuklarınıza nefes farkındalığı kazandıracak teknikler, renkli nefesler, Sihirli Parmaklar, bedeninizi farkındalıkla hissetmenizi sağlayacak çalışmalar, aile bireyleri, sevdikleriniz veya öğrencilerinizle kalpten kalbe bağlarınızı güçlendirecek uygulamalarla bu yaz çocuğunuz ve sizin için muhteşem geçecek! Kitap, Libros Yayınları etiketiyle raflarda…

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + 9 =