Sihrialem Geçitleri’nde yeni bir kapı daha

Şiir, roman ve öyküleriyle tanınan Altay Öktem’in çocuklar için yazdığı “Sihriâlem Geçitleri” dizisi, üçüncü kitap Gölgeler Diyarı’yla devam ediyor. Roman, 9 yaş ve üzeri tüm çocuklar için Can Çocuk raflarında!

Sihriâlem Geçitleri’nde yeni bir diyarın kapısı açılıyor! Yoksa… kapanıyor mu? Cevap vermek zor, çünkü konu “gölgeler” oldu mu, her şey bildiğinizin tersine dönüşebilir. Çağıl ve Berk bunu kendi gözleriyle görmek üzere!

Ne zaman ve nerede açılacağı hiç belli olmayan Sihriâlem Geçitleri, bu kez kahramanlarımızı, gölgelerin yaşadığı Kagenokuni’ye götürüyor. Biraz fen bilgisine bolca soru, merak ve hayal gücü eklenince, çocuklar kendilerini, gölgelerin başına buyruk kurallarına göre işleyen, karnaval gibi diyarda buluyorlar. Bu kez, tanıdıkları pek çok kimse de onlara eşlik ediyor. Ancak bilmedikleri şey şu: Gölgeleri ne kadar tanıyabilirsiniz?

Şair, yazar Altay Öktem’in sevilen dizisi “Sihriâlem Geçitleri”nde macera sürüyor! Fantastik diyarlara yolculuklarda, gerçekle hayali birbirinden ayıran gizem perdesi günden güne incelirken, kahramanlarımız kendilerine kurallar, alışkanlıklar ve birbirimizi tanımak üzerine yepyeni sorular soruyorlar.


Hava kararıp da etrafta hiç ışık kalmayınca bütün gölgeler toplanıyor, insanların gölgeleri arabaların gölgelerine biniyor, kedilerin, köpeklerin gölgelerini de yanlarına alıp yola çıkıyorlar.’ Berk şaşkın gözlerle bakıyordu Çağıl’a. ‘Hem biliyor musun, Gölgeler Diyarı’ndaki gölge insanlar acıkınca, masanın gölgesinin önündeki sandalyenin gölgesine oturup tabağın gölgesinden yemek yiyorlar.

Altay Öktem hakkında

1964 yılında İstanbul’da doğan Altay Öktem, Kuleli Askeri Lisesi’nden sonra Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. İlk şiir kitabı Eski Bir Çocuk’u, diğer şiir kitapları izledi. Öykü, roman, deneme, inceleme ve antoloji türünde kitapları da yayımlanan yazar, 1989 Akademi Kitabevi, 1991 Yaşar Nabi Nayır, 1995 Orhon Murat Arıburnu, 2000 Cemal Süreya ödüllerine değer görüldü. Fantastik ve Bilimkurgu Sanatları Derneği’nin (FABİSAD) kurucu üyelerinden Altay Öktem, çocuklar için yazdığı “Sihriâlem Geçitleri” dizisinde farklı diyarların ve maceraların hayallerini kuruyor. Yazarlıkla birlikte doktorluk mesleğini sürdürüyor, eşi şair Deniz Durukan’la birlikte İstanbul’da yaşıyor.

Kitap: Gölgeler Diyarı – Sihriâlem Geçitleri 3
Yazar: Altay Öktem
Resimleyen: Elif Deneç
Yaş aralığı: 9, 10, 11 +
Sayfa: 104
Fiyatı: 16 TL

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 + 8 =