Robotik kodlama İTÜ Bilim Kış Okulu’nda

İstanbul Teknik Üniversitesi, İTÜ Bilim Kış (Sömestr) Okulu, “Robotik Kodlama ve STEAM & Maker Haftaları” ile çocukları sömestr tatillerinde bilimle buluşturmaya devam ediyor!

Kayıtlar devam ediyor

6-11 yaş grubuna yönelik olarak düzenlenen İTÜ Bilim Kış Okulu, 21 Ocak Robotik Kodlama ve 28 Ocak STEAM & Maker haftaları için kayıtlar devam ediyor.

İTÜ Bilim okulları, İTÜ Ayazağa Kampüsü merkezi derslik B binasında yapılıyor.
Bilim okularında çocuklar bilimin eğlenceli doğasını keşfederek, çılgın deneyler, bilim gösterileri, eğitsel oyunlar, fakülte gezileri, STEM, tasarım ve inovasyon, robotik kodlama gibi tematik atölyelerle dolu dolu vakit geçirecek. Bu atölyelerde çocukların içindeki gizli mucit ve bilim insanını ortaya çıkarılması amaçlanıyor. Eğitim ve etkinlikler sırasında hayal gücü pratik ile, eğlenmek öğrenmeyle birleşiyor! Etkinliklerde öğrencilerin gözlem, keşif, sorgulama, hipotez test etme, problem çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmeleri hedefleniyor.

Nasıl yürütülüyor?

İTÜ, bilim kış okulları programının hazırlanmasında ve uygulanmsında İTÜ Bilim Merkezi’nin kuruluşunda görev almış Eğlen Bilim ekibi ile birlikte çalışıyor. Eğlen Bilim, İTÜ Bilim Merkezi kuruluşundan bugüne yaklaşık on yıldır İTÜ Bilim Merkezi’nde sayısız etkinlik ve kış okulu gerçekleştirdi. Etkinliklere dair bölgiler şöyle:

• Öğrenciler ile gün boyunca beraber olan, eğitmenleri destekleyen genç ve dinamik rehberler bulunuyor.

• Atölyelerde fen bilimleri, mühendislik, teknoloji ve tasarım konularında tecrübeli öğretmenler görev yapıyor.

• Her hafta özel eğitsel fakülte gezileri gerçekleştiriliyor.

• Atölyelere katılan çocuklar öğle yemeğini İTÜ öğrenci yemekhanesinde yiyor. Ayrıca günde iki defa ara öğün veriliyor.

• Etkinliklerin sonunda öğrencilere katılım sertifikası veriliyor.

Kış okulu kayıtları online olarak alınıyor. Kayıt için buraya tıklayabilirsiniz. Bilgi almak için bilimokullari@itu.edu.tr adresine mail gönderebilir ya da 0554 888 89 13 numaları telefonu arayabilirsiniz.

www.eglenbilim.com.tr

Ücret bilgileri

İTÜ Kış Bilim Okulları’nın haftalık 1000 lira olan ücretine eğitimde kullanılacak tüm malzemeler, eğitsel geziler, öğle yemeği ve ara öğünler dahil. İTÜ mensup ve öğrencilerine ve akrabalarına yüzde 25 indirim uygulanıyor. İTÜ mezunlarına, harici İTÜ personeline ve İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları öğrencileri ile kardeş katılımcılara yüzde 25 oranında indirim yapılıyor.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

one + 16 =