Leyla’dan Sonra umut var

yüzünde ameliyat maskesi olan bir kız çocuğu, tıp öğrencisine sarılıyor.

Leyla’dan Sonra, üç tıp öğrencisi tarafından kronik hastalığı bulunan çocukların hayallerini gerçekleştirmek ve onları mutlu etmek amacıyla 2014 yılında kurulan bir dernek. Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara çözüm üreten sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini anlattığı Fark Yaratanlar Programı’nda bu yıl onların öyküsü anlatılıyor.

Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara çözüm üreten “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini” anlattığı Fark Yaratanlar programı, dokuzuncu sezonuyla devam ediyor. Fark yaratan çalışmaların kısa videolarının hazırlanıp internette ve televizyonda yayınlanmasıyla projelerin görünürlük kazanmasını ve izleyenlere ilham vermesini hedefleyen Fark Yaratanlar programı, bu sayede toplumsal gelişmeye aktif katılımı artırmayı amaçlıyor.

Dokuzuncu sezonun ikinci Fark Yaratan’ı kronik hastalıklara sahip çocukların dileklerini gerçekleştirerek onları mutlu eden Leyla’dan Sonra oldu.

Hastane odasında, maskeli bir çocuk, tıp öğrencisiyle oyun oynuyor.Leyla’dan Sonra, üç tıp öğrencisi tarafından kronik hastalığı bulunan çocukların hayallerini gerçekleştirmek ve onları mutlu etmek amacıyla 2014 yılında kuruldu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenim gören, Övgü Sinem Buğan, Yüsra Betül Medik ve Kübra İlicepınar’ın onkoloji servisinde kanser tedavisi gören 3 yaşındaki Leyla ile tanışması ve Leyla’nın hayalini kurduğu bisiklete kavuşamadan hayatını kaybetmesi derneğin kurulmasına ilham oldu. Derneğe adını veren Leyla‘nın hikayesi kronik hastalığa sahip diğer çocuklar için umut oldu.

Hareketin gönüllüsü olan öğrenciler, hastanelerin çocuk servislerini düzenli olarak ziyaret ediyor, bu servislerde tedavi gören çocukların hastane ortamından sıyrılıp daha iyi vakit geçirmeleri için onlarla oyunlar oynuyor ve onların hayallerinin gerçekleşmesine aracı oluyorlar.

3 bin 500 çocuğun dileği gerçekleştirildi

Bir çocuk Miniatürk'ü geziyor.

Çocukluk dönemlerini hastanede geçiren çocuklara umut olan Leyla’dan Sonra’nın fark yaratan hikayesini 10 Kasım 2017 tarihinden itibaren www.farkyaratanlar.org ve www.sabancivakfi.org internet sitelerinin yanı sıra Facebook, Twitter ve Youtube’dan izleyebilirsiniz.

Fark Yaratanlar Hakkında:

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişme için hayata geçirdiği Fark Yaratanlar programı 2009 yılında başladı. Başladığı günden bu yana programa 2.300’ü aşkın kişi ve kurum aday gösterildi. Danışma Kurulu’nun seçtiği 161 “Fark Yaratan” kişi ve kurumun ilham veren hikâyelerinin videoları çekildi, internette ve sosyal medyada yayınlandı. Fark Yaratan videoları, Türkiye ve yurtdışında 17 milyon izlenme rakamına ulaştı.

Fark Yaratanlar videolarını izlemek ve paylaşmak için:

www.sabancivakfi.org

www.farkyaratanlar.org

www.facebook.com/FarkYaratanlar

www.twitter.com/farkyaratanlar

www.youtube.com/user/turkeychangemakers

www.twitter.com/sabancivakfi

www.facebook.com/sabanci.vakfi

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 + ten =