Kral Şakir, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın da kralı!

Ülkemizde tüm maceraları büyük beğeniyle izlenen çizgi dizi kahramanları Kral Şakir ve arkadaşları, MENA (Middle East – North Africa / Orta Doğu – Kuzey Afrika) bölgesinde de çocukların gözdesi oldu.

Türkiye’den TV satış ve lisanslı ürün satışı olarak dünyaya açılan yerli karakter Kral Şakir, bu ay Cartoon Network’ün MENA bölgesinde düzenlediği “Ayın Yıldızı” yarışmasında birinci oldu. Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki 23 ülkede ve 8 ayrı lehçede yayınlanan “Muhtişim Kahramanlar’’ın yaratıcısı ve Grafi2000 Prodüksiyon’un Kurucusu Karikatürist Varol Yaşaroğlu, aldıkları bu ödülden gurur duyduklarını belirterek çocukların ve ebeveynlerin desteğinin daha iyi işler yapmak için yollarını açtığını kaydetti. Yaşaroğlu, “Kral Şakir’in bu başarıyla taçlanması, yurt dışında hedeflerimizi gerçekleştirmemiz için de motivasyon oldu. Daha nice dünya çapında başarılara” diye konuştu.
Yaşaroğlu, Kral Şakir’in sadece bir çizgi dizi karakteri olmadığını belirterek, “Teknolojiye, maceraya ve yeniliğe meraklı bir karakter olan Kral Şakir, uluslararası çizgi film kanalı Cartoon Network’te yayınlanan ilk Türk çizgi dizisi olarak Mayıs 2016’da yayın hayatına başladı. O günden bu yana çocukların ilgiyle izlediği çizgi dizi karakterlerimiz, kendisine bugün lisanslı ürünleri ve filmlerle yepyeni alanlar açmasının yanı sıra üretici firmalar ve perakendeciler için de yeni fırsatlar sundu. Yeni kategorilerle birlikte bu iş birliklerinin daha da artarak, ürünlerimizin önümüzdeki 5 yıl içinde Avrupa da dahil toplamda 35 ülkede satılır hale gelmesini istiyoruz” dedi.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × two =