Köy çocuklarının yolu sanata açılıyor

TRT Belgesel kanalında yayınlanan Büyük Düşler Büyük İşler programı, Yozgat’ın Sekili köyündeki okul binasını çocuklar için rengarenk bir sanat atölyesine dönüştürdü. Egepen Deceuninck sponsorluğunda hayata geçirilen atölye sayesinde çocuklar, duygularını ifade etmenin yolunu buluyor.

Türkiye’nin penceresi Egepen Deceuninck, Türkiye’nin geleceği olan çocukların düşlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. TRT Belgesel kanalında yayınlanan “Büyük Düşler Büyük İşler” programına sponsor olan Egepen Deceuninck Nevşehir Bayisi Hatipoğlu İnşaat, Yozgat’taki Sekili köyü Şehit Osman Pekşen Ortaokulu’na sanat atölyesi kurulmasına destek oldu.

Kendilerini keşfedecekler

Yozgat’ın Yerköy ilçesine bağlı Sekili köyünün nüfusu sadece 635. Giderek daha az kişinin yaşadığı köydeki çocukların düşlerini gerçekleştirmek için onlara en büyük fırsatı elbette okulları sunuyor. Duyguları ifade edebilmek, sanatla tanışabilmek için çok fazla şansa sahip olamayan çocuklar için TRT Belgesel kanalında yayınlanan “Büyük Düşler Büyük İşler” yeni kapılar açtı. Köydeki ortaokula sanat atölyesi yapıldı. İç Mimar Ayşe Senem Göral ve Sanat Yönetmeni Yelkan Korkutan’ın imzasını taşıyan bu atölye ile çocukların duygularını ifade etmelerine, kendilerini keşfetmelerine olanak tanındı. Köydeki çocuklar Covid-19 salgınının seyrine göre atölyeleri ile buluşmak için gün sayıyor.

‘Çocukların yanındayız’

Egepen Deceuninck Pazarlama ve Satış Grup Müdürü Tamer Özen, kalitesi ve yenilikleriyle PVC pencere sistemlerinin öncü firması olmaktan duydukları mutluluğu, çocukların dünyasını renklendirerek artırdıklarını belirtti. Özen, pandemi döneminin özellikle çocukları çok etkilediğini belirterek “Çocuklarımıza duygularını ifade edebilecekleri, sanatla tanışabilecekleri alanlar sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocukların yanında olmaya devam edeceğiz. Sosyal sorumluluk projelerimizle ülkemizin geleceğine katkı koyacağız” dedi.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − 18 =