Klasik müzik ve çocuk birbirine çok yakışır

Doğuş Grubu tarafından 2006 yılında kurulan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, bu yarıyıl tatilinde birbirine çok yakışan ikiliyi  yine buluşturuyor; klasik müzik ve çocuk. Ünlü besteci Mozart’ın Sihirli Flüt operasından yola çıkarak hazırlanan Mozart’ın Sihirli Dünyası, DÇSO’nun yorumuyla 27 Ocak ve 28 Ocak tarihlerinde saat 13.00 ve 16.00 saatlerinde Volkswagen Arena’da sahnelenecek.

Toplumun geleceğine katkı sağlamak hedefiyle “Doğuş’tan İyi Bir Gelecek, Doğuş ile Gelecek” vizyonu altında sosyal sorumluluk projelerini yürüten Doğuş Grubu’nun 2006 yılında kurduğu Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), büyük ilgi gören “Mozart’ın Sihirli Dünyası” gösterisini yarıyıl tatiline özel sahneliyor. “Mozart’ın Sihirli Dünyası” klasik müzik seven ve keyifli vakit geçirmek isteyenlerle 27 Ocak ve 28 Ocak tarihlerinde Volkswagen Arena’da buluşmaya hazırlanıyor. Medya sponsorluğunu Star TV’nin üstlendiği gösteride Mozart’ın çocukluğunu televizyonların küçük yıldızı Ata Berk Mutlu, Mozart rolünü ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırıyor.

Mozart’ın çocukluğunu televizyonların küçük yıldızı Ata Berk Mutlu, Mozart rolünü ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırıyor.

Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen üstlendiği ve Türkiye’deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan DÇSO, Mozart’ın Sihirli Dünyası’yla başta çocuklar olmak üzere 7’den 70’e tüm izleyenlere keyifli bir gösteri sunmaya hazırlanıyor. Yazar ve yönetmen Murat Göksu’nun yorumuyla oyunlaştırılan Mozart’ın Sihirli Dünyası’nın oyuncuları arasında Türk operasının tanınmış sanatçılarından Ahmet Baykara, Arda Aktar, Görkem Ezgi Yıldırım, Eylem Demirhan Duru ve Mehmet Yılmaz yer alıyor. Yaklaşık bir saat sürecek müzikli gösterinin biletleri Mobilet’te

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Hakkında

Doğuş Çocuk Sengoni Orkestrası Genel Müzik Direktörü ve Şefi Rengim Gökmen.

Şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen’in, Psikolojik Danışmanlığını Dr. Erdal Atabek’in üstlendiği; Türkiye’deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan DÇSO, çocuklara ve gençlere senfonik müziği yaşıtları aracılığıyla sunarak çok sesli evrensel sanat müziğini yaygınlaştırmayı hedefliyor. Bugüne kadar Türkiye’nin farklı konservatuvarlarında eğitim gören 800’ü aşkın çocuğu bir araya getiren DÇSO, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği 66 konserle yaklaşık 89.000 izleyiciye ulaştı. Bugüne kadar Türkiye’den ve dünyadan pek çok ünlü isme eşlik eden orkestra, çeşitli projelerde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’yla da aynı sahneyi paylaştı.

DÇSO Eğitmen Kadrosu:

Prof. Rengim Gökmen, Şef ve Genel Müzik Direktörü
Dr. Erdal Atabek, Sosyal ve Psikolojik Danışman
Oğuzhan Kavruk, Yardımcı Şef ve Genel Koordinatör
Tolga Taviş, Yardımcı Şef
Hasan Niyazi Tura, Yardımcı Şef

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − ten =