Kıyafet bağışı ile binlerce çocuğun yüzü gülecek

Toplum Gönüllüleri Vakfı, Ariel ve Migros iş birliği ile hayata geçirilen kampanya ile kullanılmayan kıyafetler binlerce çocuğu mutlu edecek. Ünlü oyuncu Sedef Avcı'nın moderatörlüğünü yaptığı basın toplantısında P&G Türkiye ve Kafkasya Kurumsal İletişim Başkanı Ayça Turgay, Migros Ticaret A.Ş. Hızlı Tüketim Ürünleri Pazarlama Direktörü Aysun Zaman ve TOG Yönetim Kurulu Üyesi Didem Duru, kampanya hakkında bilgi verdi.

Toplum Gönüllüleri Vakfı, Ariel ve Migros iş birliği ile bu yıl yedinci kez gerçekleştirilen Kıyafet Bağışı Kampanyası ile binlerce çocuğun yüzü gülecek. Kıyafetler Migroslarda bulunan noktalarda toplanacak, Ariel tarafından yıkanıp ütülenecek ve Toplum Gönüllüleri Vakfı aracılığıyla çocuklara ulaştırılacak. 30 Kasım’a kadar devam edecek kampanyaya katılmak için kullanmadığınız çocuk kıyafetlerini Migroslara bırakabilirsiniz.

Ariel, Migros ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliği ile 2010 yılında ilk defa hayata geçirilen ve bu yıl yedinci kez düzenlenen “Kıyafet Bağış Kampanyası”, kapsamında 56 ildeki Migros mağazalarından kıyafet bağışları toplanacak. İş, sanat ve cemiyet hayatından çok sayıda ünlünün katılımıyla 6 Kasım’da düzenlenen basın toplantısında ayrıntıları anlatılan kampanya ile binlerce çocuğa ulaşılacak.

Etkinliğin moderatörlüğünü üstlenen ünlü oyuncu Sedef Avcı’nın sorularını da yanıtladı.

Toplantıya katılan isimler de yanlarında getirdikleri kıyafetleri bağış kutularına atarak 30 Kasım’a kadar sürecek kampanyaya destek oldu. P&G Türkiye ve Kafkasya Kurumsal İletişim Başkanı Ayça Turgay, Migros Ticaret A.Ş. Hızlı Tüketim Ürünleri Pazarlama Direktörü Aysun Zaman ve TOG Yönetim Kurulu Üyesi Didem Duru, kampanya hakkında bilgi verdi, etkinliğin moderatörlüğünü üstlenen ünlü oyuncu Sedef Avcı’nın sorularını da yanıtladı.

Ayça Turgay: Çocukları mutlu etme hayalimiz büyük bir kampanyaya dönüştü

Kıyafetin çocuklar için mutluluğu ifade ettiğini söyleyen P&G Türkiye ve Kafkasya Kurumsal İletişim Başkanı Ayça Turgay, “Ülkemizin toplumsal dayanışma ve paylaşma geleneğine duyduğumuz sonsuz güvenle bu kampanyayı 2010 yılında başlattık. Migros’un ve TOG’un müthiş destekleriyle birlikte kampanyamız Türkiye çapında ses getiren bir kampanyaya dönüştü. Bu yıl da binlerce güzel insanın desteğiyle yine çok güzel bir işe imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Kampanyanın sosyal sorumluluk bilincinin yanı sıra P&G’nin sürdürülebilirlik ilkeleriyle de örtüştüğünü vurgulayan Turgay, “Kampanyaya destek olmak isteyen binlerce kişiye özellikle iletmek istediğim bir konu var. Çocuk kıyafetleri çok hızlı kirlenebiliyor ve üzerlerinde çıkmayacağı düşünülen lekeler oluşabiliyor. Lütfen çıkmayan lekelere sahip olduğunu düşündüğünüz kıyafetleri de bağışlayın. Bizler Ariel’in güçlü leke çıkarma özelliği ile bu kıyafetleri yeniden hayata karıştırıyoruz. Kumaşı koruyan özel formülümüz sayesinde kıyafetler uzun yıllar boyunca kullanılabiliyor. Böylece gardırobun bir köşesinde unutulmuş o kıyafet, ihtiyaç sahipleri çocuklara ulaştığı gibi çevreye de katkı sağlıyor” şeklinde konuştu.

Aysun Zaman: Bugüne kadar 600 bin kıyafet bağışı topladık

Migros Ticaret A.Ş. Hızlı Tüketim Ürünleri Pazarlama Direktörü Aysun Zaman “Tam 64 yıldır hizmet verdiğimiz bu topraklarda Migros, Türkiye’nin dört bir yanında dokunduğu hayatlarla, bir perakende markası olmaktan çok daha fazla bir anlama sahip. Üreticilerden çiftçiye, çalışanlarımızdan, tedarikçilerimize ve müşterilerimize kadar, bu dev ekosistem içinde büyük ve güçlü bir aile ruhuyla çalışıyoruz. Bu ruh, sadece sunduğumuz ürün ve hizmetlere değil, dokunduğumuz her alana da anlam ve değer katıyor. Bizim için en kıymetli olan da budur. Bu anlayışımızla, toplumun ihtiyaç duyduğu pek çok alanda iş ortaklarımızın, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın gönüllü katkılarıyla birçok proje gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz” dedi.

İlk olarak 2010 yılında başlattıkları Kıyafet Bağış Kampanyası ile bugüne kadar 600 bin kıyafeti çocuklara ulaştırdıklarını belirten Aysun Zaman, bu yıl binlerce kıyafet bağışı daha toplamayı umduklarını belirtti. Zaman, “Migros, Macrocenter ve Kipa mağazalarımız bu anlamlı projeye ev sahipliği yapıyor. Proje ortağımız Ariel’e, toplanan kıyafetleri çocuklara ulaştırmamızı sağlayan Toplum Gönüllüleri Vakfı’na ve Kıyafet bağışlarıyla kampanyaya destek veren tüm müşterilerimize gönülden tekrar teşekkür ederiz” diye konuştu.

Didem Duru: Gönüllü gençlerimizin katkısı büyük

TOG Yönetim Kurulu Üyesi Didem Duru da, konuşmasında gönüllü gençlerin desteğine dikkat çekti. Didem Duru, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Toplum Gönüllüleri Vakfı, 16 yıldır gençlerin sosyal sorumluluk alanında projelerini hayata geçirebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Ariel ve Migros ile bu iş birliğimizin ise 7. yılındayız. Bugüne dek Toplum Gönüllüsü gençler ve bu proje aracılığıyla birçok çocuğa binlerce kıyafet ulaştırıldı. Proje kapsamında bu yıl da gençler vasıtasıyla 20 şehirde, on binlerce kıyafetin TOG tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması planlanıyor. Gençlerin enerjisi, projenin saha çalışmalarına da elbette yansıyor. İş birlikçilerimiz Ariel ve Migros’a da bu projeye, gençliğin enerjisine ve gücüne inandıkları için çok teşekkürler.”

Kampanya kapsamında, 56 ildeki toplam bin 157 Migros, Kipa ve Macro Center mağazasına getirilen kıyafetler, Ariel ile yıkanıp temizlendikten sonra Toplum Gönüllüsü gençlerin desteği ile 20 farklı ilde binlerce çocuğa ulaştırılacak. Bu zamana kadar 600 bin kıyafetle çocukların yüzünü güldüren kampanyanın bağış rekoru, 100 bin kıyafetle 2017 yılına ait. Kampanya yetkilileri, bu yıl yeni bir rekora imza atmayı hedefliyor.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 2 =