Kitap kurdu olur da kitap karıncası olmaz mı?

Girdiği evde ansızın karşısına çıkan bir süpürgeden kaçarken bir kitabın içine saklanan minik karınca için sayfalar yuvası, sözcükler arkadaşı olur. Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Kitap Karıncası, harfler ve sözcüklerle tanışan, okuma yazmayı öğrenmek için çabalayan çocuklara ilham oluyor. Sezin Mavioğlu’nun yazdığı ilk çocuk kitabı, onları noktalama işaretleri, tekerlemeler ve bilmecelerle tanıştırıyor.

Bir karınca ve onun kardeşleri, yuvalarını doldurmak için yiyecek arayışına çıkar ve yemek kokularını takip ederek bembeyaz bir eve girerler. Ancak ansızın ortaya çıkan bir süpürge hepsinin kaçışmasına neden olur ve minik karınca bir kitabın içine saklanır. İşte böylece sözcüklerin dünyasına adımını atmış olur. O günden sonra sözcükler ona nasıl yazı yazılacağını öğretir, sayılar ve noktalama işaretleriyle onu tanıştırırlar. Karınca tüm bunları öğrenirken, öyküler ve masallar okumayı da ihmal etmez.

Çocuklara ilham veriyor

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Kitap Karıncası, harfler ve sözcüklerle tanışan, okuma yazmayı öğrenmek için çabalayan çocuklara ilham oluyor. Sezin Mavioğlu’nun yazdığı bu ilk çocuk kitabı, onları noktalama işaretleri, tekerlemeler ve bilmecelerle tanıştırıyor. Karıncanın serüveni, Gökçe İrten’in farklı ve dikkat çekici çizimleriyle renkleniyor.


Yazan:
Sezin Mavioğlu
Resimleyen: Gökçe İrten
Türü: Resimli Öykü
Yaş Grubu: 4 yaş ve üzeri
Ölçü: 21 x 25,5 cm
Sayfa Sayısı: 40
Fiyatı: 22 TL

Sezin Mavioğlu hakkında

Sezin Mavioğlu 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Galatasaray Lisesi’nde stajını tamamladıktan sonra özel bir lisede edebiyat öğretmenliğine başladı ve halen görevine devam ediyor. Yazın dünyasına ilk olarak Türkiye Hikayelerini Anlatıyor adlı öykü derlemesiyle birlikte adım attı. Bir Göl Kıyısı Hikayesi adlı öyküsünde çocukluğunun “cennet bahçesi”ni anlattı. Ve sonra o bahçeye dönerek çocuklara öyküler anlatmaya başladı. Hayalet adlı e-dergide öyküleri yayımlandı. Kartal ve Kumru adında iki çocuğu var.

Gökçe İrten hakkında

Gökçe İrten Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü’nde lisans eğitiminden sonra Sabancı Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’ndeki yüksek lisans eğitimini “Çocuk Resimli Kitaplarının Tasarım Prensipleri” teziyle tamamladı. Bir dönem University of Arts London’da resimli çocuk kitabı illüstrasyonu üzerine eğitim aldı. Çocuklarla yaratıcı görselleştirme üzerine eğitimler de yapan İrten, yurtiçi ve yurtdışında sergilere katıldı. Birçok yayınevinde çocuk kitapları yayımlanan sanatçı, çalışmalarına serbest olarak İstanbul’da devam ediyor.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 − 2 =