Kaygı çağında anne babalık

Dr. John Duffy tarafından yazılan ve ülkemizde de Ayrıksı Yayınları tarafından okuyucuya ulaştırılan Yeni Nesil Ebeveynlik kitabı, günümüzün dünyasını daha iyi anlayabilmek ve ebeveynliğin değişen yapısına bilinçli bir şekilde yaklaşmak isteyen anne babalar için…

Neredeyse yirmi beş yıldır ebeveynlik alanında tanınmış bir uzman olan Dr. John Duffy’nin yeni kitabı olan “Yeni Nesil Ebeveynlik” Ayrıksı Yayınları’ndan yayımlandı. Oldukça popüler bir klinik psikolog, çok satar yazarı, podcast yayımcısı, yaşam koçu ve ilişki ve ebeveynlik uzmanı olan Dr. John Duffy, yeni kitabıyla ebeveynlerin günümüzün ergen dünyasını daha açık bir şekilde görebilmesini, ebeveynliğin değişen yapısına daha bilinçli ve modern yaklaşıp günümüz çocuklarının ihtiyaçlarını anlayabilmelerini sağlayacak.

Çocukların sosyal medyaya ve internete, daha önce eşi benzeri görülmemiş akademik, sosyal ve ailesel stres etkenlerine maruz kalarak büyüdüğü günümüz dünyasında ebeveynlik de geçmişe nazaran artık daha zor ve karmaşık bir hal almış durumda. Daha sekiz yaşından başlayarak kendilerini, gelişimsel olarak aslında hiç de hazır olmadıkları bilgi, düşünce ve duygu yığınının ortasında bulan çocukların ergenlik çağı da artık daha erken yaşlarda başlıyor ve daha uzun sürüyor. Bunun sonucu olarak da klasik ebeveynlik stratejileri artık işe yaramıyor ve ebeveynleri yeni arayışlara itiyor. Bu kitap günümüzün ergen dünyasını daha açık bir şekilde gösterirken ebeveynliğin değişen yapısına daha bilinçli ve modern bir yaklaşım sunarak günümüz çocuklarının ihtiyaçlarını ortaya seriyor. Böylelikle ebeveynler çocukların hayatlarında iyi bir rehber, dost ve danışman olmayı öğrenebilecek.

Yazar Hakkında

Dr. John Duffy

Oldukça popüler bir klinik psikolog, çoksatar yazarı, podcast yayımcısı, yaşam koçu ve ilişki ve ebeveynlik uzmanı olan Dr. John Duffy, neredeyse yirmi beş yıldır tek tek, çiftlerle, çocuklarla ve ailelerle klinik çalışmalar yapmaktadır. Dr. Duffy yeni nesle uygun yaklaşımı sayesinde binlerce kişi ve aileye eşsiz bir destek sunmaktadır. Dr. Duffy, klinik çalışmalarının yanında bir çoksatar olan The Available Parent adlı kitabın da yazarıdır. Steve Harvey’in programında düzenli olarak ebeveynlik ve ilişkiler üzerine katkıda bulunurken WGN radyosunda ayda birkaç kez program yapmaktadır. Ayrıca sık sık ulusal ve yerel televizyon ve radyo kanallarında da görünen yazarın düşünceleri birçok basılı ve çevrimiçi mecrada yer almaktadır. Dr. Duffy, eşi Julie ve oğlu George ile birlikte Şikago dışında yaşamaktadır.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − 10 =