Kask dayanışması

Bu hikaye, aile olmayı, dayanışmayı, kardeşliği ve sevgiyi anlatabileceğimiz en güzel örneklerden biri…

Kahramanımız henüz 4 aylıkken kafasındaki şekil bozukluğunun düzeltilmesi için kask takmak zorunda kalan ABD Teksaslı Jonas Gutierrez. Yamuk kafa, yassı kafa olarak bilinen plagiosefali tanısı konunca, başındaki şekil bozukluğunu düzelmesi için birkaç ay kask takması gerekmiş.
Anne karnında iken de başı hayli büyükmüş minik Jonas’ın. Doğduğunda da hep aynı yönde uyuduğu için şekil bozukluğu kalıcı hale gelmesin diye doktorlar kask takması gerektiğini söylemiş. Hikaye bu kadar ilerleyince asıl kahramanımızla tanışmamız da gerekiyor. Jonas’ın üç yaşındaki ablası ile. “Kendini yalnız hissetmesin diye ben de bisiklet kaskımı takmak istiyorum” deyince tüm aile bu fikre bayılmış ve herkes kask takmaya başlamış. Böylece Masaya oturduklarında minik Jonas da kendini yalnız hissetmiyor.
Onların bu dayanışması sosyal medyada da hayli yankı bulmuşa benziyor.

Minik Jonas, başındaki şekil bozukluğu nedeniyle kask takmak zorunda.

Kardeşi kask takmak zorunda kalınca, üç yaşındaki ablanın aklına gelen fikir, minik Jonas’ın yalnız hissetmesini de önlüyor.

Evin içinde günlük yaşam…

Gutierrez Ailesi’nin kask dayanışması sosyal medyada da ilgi gördü. Başka ebeveynler de kendi çocuklarının fotoğraflarını paylaşıyor.

Kaynak: 

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × two =