Karıncayiyen Pim, tavuk Hilda ve susamuru Pat ile tanıştınız mı?

Okumayı öğrenen çocukların kitap sevgisini hayvan öyküleri ile perçinleyen dünyaca ünlü Hayvan Öyküleri Serisi’nin yeni kitapları yine Redhouse Kidz tarafından çocuklarla buluşturuluyor. Çocuklar bu kez karıncayiyen Pim, susamuru Pat ve tavuk Hilda’nın maceralarıyla okumanın tadını çıkarıyor.

Hayvanlarla ilgili dünyaca ünlü Hayvan Öyküleri Serisi’ni çocuklarla buluşturan Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık), çocukların elinden düşüremediği serinin yeni kitaplarını da yayımladı. Kitapları 25’in üzerinde dile çevrilen Jill Tomlinson’ın yedi kitaplık çok sevilen hayvan hikâyeleri, üç yeni kitapla tamamlanmış oldu. Çocuklar bu öykülerle hem hayvanlarla ilgili bilgiler ediniyor hem de büyümek, zorlukların üstesinden gelmek, dayanışmak gibi konular üzerine düşünüyor.
Dünyaca ünlü yedi kitaplık Hayvan Öyküleri Serisi’nin ilk dört kitabını geçtiğimiz aylarda çocuklarla buluşturan Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık), serinin son üç kitabını da yayımladı. Kitapları 25’in üzerinde dile çevrilen, yazdığı öyküleri dünyanın dört bir yanında okunan Jill Tomlinson’ın çok sevilen hayvan hikâyeleri, Paul Howard’ın muhteşem karakalem çizimleri ve yeni tasarımlarıyla yeniden okurlarla buluştu. Çocukların bir solukta okuduğu Karanlıktan Korkan Baykuş, Evine Dönmek İsteyen Kedi, Hayatı Keşfetmek İsteyen Penguen ve Büyümek İsteyen Goril adlı ilk dört kitaptan sonra seri, son üç kitabın da raflarda yerini almasıyla tamamlandı.

Eğlence, bilgi macera bir arada

Karıncalarla tanışan küçük karıncayiyen Pim’im maceralarını anlatan Karıncanın Ne Olduğunu Bilmeyen Karıncayiyen, bir aile kurmak isteyen çil tavuk Hilda’nın öyküsüyle Pes Etmeyen Tavuk ve sorularına yanıt arayan yavru susamuru Pat’ı anlatan Merak Eden Susamuru ile serinin son üç kitabı, 7 yaş ve üzeri çocuklar için yayımlandı. Çocuklar bu eğlence, bilgi ve macera dolu öykülerle kitap okumanın zevkine varırken, hayvanlarla ilgili bilgiler edinmenin yanı sıra duyguları tanıyor, büyümek, zorlukların üstesinden gelmek, dayanışmak gibi konuların üzerine düşünüyorlar.

Pim küçük bir karıncayiyen. Peki ama karınca da ne? Pim dünyayı ve kendini keşfetmeye kararlı! Acaba Pim karıncayiyen olmaya alışabilecek mi?

Karıncanın Ne Olduğunu Bilmeyen Karıncayiyen

Yazan: Jill Tomlinson
Resimleyen: Paul Howard
Çeviren: Gökçe Ateş Aytuğ
Yaş Grubu: 7 yaş ve üzeri
Ölçü: 13 x 19,5 cm
Fiyatı: 14,81 TL
ISBN: 978-605-2079-66-9
Sayfa Sayısı: 100

 

Hilda bir çil tavuk. Cesur ve kararlı. Aklına bir şey koyduysa kimse onu durduramaz! Acaba Hilda kendine bir aile kurabilecek mi?

Pes Etmeyen Tavuk

Yazan: Jill Tomlinson
Resimleyen: Paul Howard
Çeviren: Gökçe Ateş Aytuğ
Yaş Grubu: 7 yaş ve üzeri
Ölçü: 13 x 19,5 cm
Fiyatı: 14,81 TL
ISBN: 978-605-2079-67-6
Sayfa Sayısı: 104

 

Pat küçük bir susamuru. Denizde sırtüstü uzanmayı seviyor. Meraklı mı meraklı. Etrafındaki her şeyi keşfetmek istiyor. Acaba Pat büyürken neler yaşayacak?

Merak Eden Susamuru

Yazan: Jill Tomlinson
Resimleyen: Paul Howard
Çeviren: Gökçe Ateş Aytuğ
Yaş Grubu: 7 yaş ve üzeri
Ölçü: 13 x 19,5 cm
Fiyatı: 14,81 TL
ISBN: 978-605-2079-65-2
Sayfa Sayısı: 92

 

Jill Tomlinson

Jill Tomlinson, opera eğitiminin ardından şarkıcılığa bir süre ara verip evlendi, bir aile kurdu. Fakat genç yaşta hastalanıp mesleğini yapamayacak duruma gelince, enerjisini aktaracak başka bir uğraş aramak zorunda kaldı. Bir gazetecilik kursuna yazıldı ve daha üçüncü dersteyken çocuklar için yazmaya karar verdi. Jill Tomlinson’ın çok sevilen hayvan öyküleri böylece doğmuş oldu. Öykülerini yazarken, MS olarak teşhis edilen hastalığı ilerliyordu fakat Tomlinson yazmaktan hiç vazgeçmedi. Yürümekte ve konuşmakta zorlansa da, hayvanların yaşamlarına dair detayların araştırılmasında ailesinden yardım aldı. Dünyada en çok bilinen, adıyla özdeşleşmiş kitabı, Karanlıktan Korkan Baykuş’tur.

SEV Yayıncılık:

SEV Yayıncılık, kökleri 1861 yılında yayımlanan ilk İngilizce-Türkçe Redhouse sözlüklere kadar uzanan köklü bir yayıncılık geleneğine sahiptir. Bugün Redhouse markası altında onlarca çeşit sözlük ve eğitim aracı yayımlarken, Redhouse Kidz markasıyla çocuk kitapları yayıncılığı alanında önemli yayınevleri arasında yer alıyor.

instagram.com/redhousekidz/
facebook.com/RedhouseKidz/
facebook.com/RedhouseYayinlari

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × four =