Kanada Okulları’na iki okul daha ekleniyor

Dünyanın en başarılı ülkeleri arasında en üst sıralarda yer alan Kanada sistemini Türkiye’ye taşıyan Kanada Okulları, Türkiye’deki büyümesine devam ediyor.

Önceki yıl açılan Levent ve Çamlıca anaokullarının yanı sıra; Ulus’taki ilkokulun ardından, bu yıl da Bağdat Caddesi’ndeki anaokulu ile Moda’daki anaokul, ilkokul ve ortaokulu hayata geçiriyor.

Kısa sürede birbiri ardına açtığı okullarla Türkiye’ye olan güvenini gösteren Kanada Okulları, böylece okul öncesinden başlayıp lise son sınıfa kadar devam edecek bir eğitim yapısı kurma stratejisi doğrultusunda ilerliyor.

Kanada Okulları’nda eğitim gören öğrencilere, Kanada’daki yaşıtlarıyla aynı akademik ve sosyal olanaklara sahip. Her iki ülkenin Eğitim Bakanlıkları tarafından kayıt altında bulundurulan öğrenciler, eğitim hayatlarına diğer Kanadalı öğrencilerle aynı şartlarda devam ettiklerinden, eğitimlerini istedikleri zaman Kanada’da sürdürebilecekler.

Okula başladığı andan itibaren İngilizce eğitim alan çocuklar, Türkçe dışındaki tüm dersleri, Kanadalı öğretmenler tarafından İngilizce olarak alıyorlar. Bunun yanında ikinci yabancı dil olarak anadili Fransızca olan öğretmenler tarafından Fransızca eğitim veriliyor. Çocuklarda okuma ve anlama becerilerini geliştirmeyi ve kalıcı hale getirmeyi hedefleyen zengin bir kaynak listesiyle desteklenen eğitim yaklaşımlarıyla, anaokulunda olduğu gibi ilkokulda da dil, farklı sanat ve spor aktivitelerinin ağırlıklı olduğu bir program sunan Kanada Okulları’nın başarılı ekibi, Anadolu yakasında açacakları iki okulun öğrencileri ile tanışma heyecanındalar…

Bu arada Kanadalı yetkililer, 15 Nisan’da Çiftehavuzlar’daki yeni okulda, ilk kez açılan ortaokulun bulunduğu Moda Kampüslerini tanıtacak ve kayıt olmak isteyenlere detaylı bilgi verecekler.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 + 2 =