İlk 1000 Gün canlı yayında

İnsan yaşamında ilk 1000 günün önemine dikkat çekmek ve bu hayati konuda çok daha bilinçli bir toplum yaratmak amacıyla her yıl Nisan ayında “Geleceğin Ayak İzleri – İlk 1000 Gün Zirvesi” düzenleniyor.

2016 yılında geniş bir katılımla gerçekleştirilen İlk 1000 Gün Zirvesi, her yıl daha çok anne ve bebeğin hayatına dokunmak ve geleceğin sağlıklı nesilleri için daha bilinçli bir toplum yaratma amacıyla Hayaller Fabrikası tarafından düzenleniyor. Bu yıl 5 Nisan 2017 tarihinde Point Otel Barbaros’ta düzenlenecek zirve, www.geleceginayakizleri.com sitesinde canlı olarak da izlenebilecek. Etkinlik,GSK Türkiye ana sponsorluğunda, Bepanthol Baby ve Nutricia sponsorluğunda düzenleniyor.
Moderatörlüğü Fatih Türkmenoğlu tarafından yapılacak zirvenin paylaşım içinde olduğu kesimleri ebeveynler, meslekleri gereği anne ve bebeklerle ilgilenen profesyoneller, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, etkileşimi yüksek sosyal medya kullanıcıları ve medya mensupları oluşturuyor.

Annelerin ve anne adaylarının İlk 1000 Gün’de sıklıkla sorduğu soruları cevaplamayı ve akıllarına takılan konulara değinmeyi amaçlayan ve tüm gün sürecek olan İlk 1000 Gün Zirvesi’nde aşıların değeri, önemi ve aşı takvimi, anne sütünün önemi ve ek gıdalara geçiş süreci, anne bebek beslenmesi, bebek bakımı ve hijyen, bebeklerde uyku düzeninin sağlanması, kordon kanı bankacılığı, lohusalık sürecinde annenin fiziksel ve ruhsal sağlığı konularını ele alan geniş bir perspektif ile anne ve bebek sağlığı konuşulacak.

Sosyal medyada 12 milyon etkileşim hedefi

İlk 1000 Gün Zirvesi’ni düzenleyen Hayaller Fabrikası Ajans Başkanı Şebnem Öğredik Çavuşoğlu, zirveyi 25 bin kişinin izlemesini hedeflediklerini belirtiyor.

Anne ve çocuk sağlığıyla ilgili olarak “ilk 1000 gün”ün önemine odaklanan topluma yönelik tek organizasyonunun İlk 1000 Gün Zirvesi olduğunu dile getiren Hayaller Fabrikası’nın Ajans Başkanı Şebnem Öğredik Çavuşoğlu, dijital mecra hedefleri hakkında şunları kaydediyor: “Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz İlk 1000 Gün Zirvesi’nin gördüğü büyük ilgi zirvemizin sürdürülebilir bir niteliğe sahip olduğunu ortaya koydu. İlk 1000 günün önemine dikkat çekmek için ülkemizde daha yapılacak çok iş olduğunu düşünüyorum. Geçen yıl sosyal medyada 5 milyona yakın etkileşim gerçekleştiren zirve, canlı yayında 10.000’i aşkın kişi tarafından izlendi. Bu yıl hedef yükselttik. Sosyal medyada 12 milyon etkileşim, canlı yayında 25.000 izlenmeyi hedefliyoruz. Nihai hedefimiz ise daha çok insanın hayatına dokunmak ve fark yaratmaktır.”

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 + fourteen =