Herkes Alfred’e bakıyor

Utandıkça küçülen, kendine güveni arttıkça büyüyen Alfred ile tanışın… İsveçli yazar Johan Unange’nin kaleme aldığı, Maria Nilsson Thore’un resimlediği Herkes Alfred’e Bakıyor kitabı utangaçlık, zorbalık ve özgüven konularını yaratcı bir kurgu ile anlatıyor.

Çocuk kitaplarına farklı bir soluk kazandıran yayınevi Redhouse Kidz’in (SEV Yayıncılık) yayımladığı Herkes Alfred’e Bakıyor; utangaçlık, zorbalık ve özgüven sorununa ışık tutuyor. Resimli öykü kitabı Herkes Alfred’e Bakıyor, çocukların en önemli bu üç sorununu eğlenceli bir anlatım ve yaratıcı bir kurguyla anlatıyor.

Henüz anaokuluna giden Alfred’in bir sorunu var: Utandıkça küçülüyor, kendine güveni arttıkça büyüyor! Alfred, başkalarının ona bakmasını hiç sevmiyor. Ne zaman biri gözlerini ona çevirse biraz küçülüyor. Okulda, markette, sanki her yerde ona bakan gözler var. Dikkatleri üzerine toplamayı hiç sevmeyen Alfred küçüldükçe küçülüyor…

Derken bir gün öyle bir şey oluyor ki Alfred’in utangaçlığı birden yok oluveriyor. Ancak bu kez de kendine güveni arttıkça büyüyor ve etrafında başkalarına yer bırakmıyor. Peki Alfred’in durmaksızın büyüyüşü nasıl son bulacak?

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Herkes Alfred’e Bakıyor; utangaçlık, zorbalık ve özgüven gibi çocukların en fazla sorun yaşadığı konulara değiniyor. Bu resimli öykü, ödüllü İsveçli yazar Johan Unenge tarafından kaleme alındı. Çizer Maria Nilsson Thore’un resimleri ise öykünün esprili üslubunu detaylı çizimlerle yakalıyor.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen + 2 =