Hayatı dönüştüren bir soru: Senin yolun hangisi?

Eğitimci ve yazar Dr. Bahar Eriş’in yeni kitabı Senin Yolun Hangisi? çocuğunun potansiyelini keşfetmek isteyen aileler, çalışanlarını doğru değerlendirmek isteyen yöneticiler, öğrencilerini geliştirmek isteyen öğretmenler ve kendini büyütmek isteyen herkes için…

İnsanın büyük arayışı: Hayatımla ne yapmalıyım? Kendini gerçekleştirme yolculuğunda, 3K’nın buluşması önemli: Kalp, karakter ve kabiliyet. Peki, insan kalbini, karakterini, kabiliyetini ve kariyerini nasıl uyumlu hale getirebilir? Kendini bulmak, kabiliyetlerini keskinleştirmek ve hayat yolunu seçmek için ne yapabilir?

Dr. Bahar Eriş, Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu. Columbia Üniversitesi’nde üstün yetenek doktorası yaptı. Diğer kitapları da Her Çocuk Üstün Yeteneklidir, Anne Beynim Aç, Çocuklar Nasıl Başarır?, Gölgedeki Yıldızlar, Çocuklar Nasıl Başarır? 2 ve Korkmasaydın Ne Yapardın? başlıklarını taşıyor.

Dr. Bahar Eriş, Alfa Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı Senin Yolun Hangisi? ile kendini gerçekleştirmenin beş katmanını anlatıyor: Doğal eğilimlerimizi tanımak, istikrarlı motivasyon sağlamak, verimli çabalamayı öğrenmek, doğru destek sistemi bulmak. Bunları esnek, sağlam ve sarsılmaz bir karakter üzerine kuruyor. Akademik araştırmalardan antik filozoflara, efsane CEO’lardan bu toprakların düşünürlerine zengin kaynaklardan besleniyor.

“Potansiyelini gerçekleştiremeyen organizma zamanla hastalanır” der Prof. William James. İçiniz işinize, yapınız yaptığınıza uymuyorsa bu kitaba bir göz atın. Çocuğunun potansiyelini keşfetmek isteyen aileler, çalışanlarını doğru değerlendirmek isteyen yöneticiler, öğrencilerini geliştirmek isteyen öğretmenler ve kendini büyütmek isteyen herkes için.

Şu hayatta, senin yolun hangisi? Kalbin ne için çarpıyor? Sabah seni yataktan kaldıran ne? Sana verilene sen ne katabilirsin? Hangi alanda doğal yeteneklerin var? Güçlü yanlarını nasıl avantaja çevirebilirsin? Bambu gibi esnek, kaya gibi sağlam, akarsu gibi akışkan bir karakter nasıl geliştirebilirsin?

KENDİNİ GERÇEKLEŞTİRMENİN 5 KATMANI

DOĞAL EĞİLİMLER
Doğal eğilim nasıl anlaşılır, ipuçları nelerdir?

SÜRDÜRÜLEBİLİR MOTİVASYON
Sabah seni yataktan kaldıran ne? Sürdürülebilir motivasyonun sırrı ne?

VERİMLİ ÇABA
Zamanını, enerjini, imkânlarını nasıl verimli kullanabilirsin?

DOĞRU DESTEK MEKANİZMALARI
Potansiyeli destekleyen/köstekleyen ekosistem, aile, öğretmen nasıldır?

SAĞLAM KARAKTER
Bambu gibi esnek, kaya gibi sağlam, akarsu gibi akışkan bir karakter nasıl gelişir?

DR. BAHAR ERİŞ HAKKINDA

Bahar Eriş Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu. Columbia Üniversitesi’nde üstün yetenek doktorası yaptı. Diğer kitapları:
– Her Çocuk Üstün Yeteneklidir
– Anne Beynim Aç
– Çocuklar Nasıl Başarır?
– Gölgedeki Yıldızlar
– Çocuklar Nasıl Başarır? 2
– Korkmasaydın Ne Yapardın?

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 − 3 =