‘Dur!’ ve ‘Hayır’ yerine ‘Hadi!’, ‘Dokun’, ‘Keşfet’

Ahşap oyuncak trenleriyle oynayan bir çocuk

Çocuklar ve aileler, bu fuarda… 21-24 Eylül 2017 tarihleri arasında Crown Plaza İstanbul Asia Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Çocuk ve Aile Fuarı, kapılarını Mutlu Çocuk=Mutlu Aile temasıyla kapılarını açacak. Fuarda ayrıca işitme engeli çocuklara ve ailelerine yönelik etkinlikler de olacak.

Goca Exhibitions tarafından düzenlenecek ‘Çocuk ve Aile Fuarı’, 21-24 Eylül 2017 tarihlerinde Crown Plaza İstanbul Asia Kongre Merkezinde gerçekleşecek. Dünya Sağlık Örgütü’nün 2017 Yılı İşitme Kaybı Eylem Planı’na uygun olarak çeşitli panellerin de düzenleneceği etkinlikte, işitme engelli çocuklara ve ailelerine rehabilitasyon desteği veren Çocuk Eğitim Derneği’nin çalışmaları da desteklenecek.

Fuarda gerek sergilenen ürünlerde gerekse panellerde işlenecek konu başlıklarında ‘Bilinçli Olmak’ teması vurgulanıyor! Eğitim, sağlık, teknoloji ve beslenme konularındaki yeni yaklaşımları takip eden ve çocukları için en iyisini uygulamaya çalışan tüm aileler; web sitesinden ücretsiz kaydolarak etkinlikleri takip edebilir.

Çocuk Ve Aile Fuarı’nda yapılacak panellerde ele alınacak konu başlıklarından bazıları şöyle:

  • Çocuk ve Aile Fuarı'nın tren vagonlarına benzeyen logosuOkuma Kültürü ve Çocuk Kitapları Üzerinden Çocuklarla İletişim Kurmak
  • Çocuklarda Öfke Kontrolü ve Empati Geliştirme
  • Çocuklar için Güvenli Internet Kullanımı
  • Güçlü Çocuk Yetiştirmek
  • Bebek ve Çocuk Beslenmesi
  • Çocuklarda KBB hastalıkları
  • Doğum Sonrası Estetik Kaygılar
  • Ameliyatlı ve Ameliyatsız Çözümler
  • Hamilelikte Ayak Sağlığı ve Ayak Bakımı

“Dur!” “Hayır” ve “Dokunma!” yerine “Hadi!” “Dokun!” “Keşfet!” cümlelerinin kullanılacağı fuarın çocuk etkinlik alanında dört gün boyunca İyi Cüceler Çocuk Kitabevi çatısı altında gerçekleştirilecek etkinliklerde çocuklar özgürlüklerini doyasıya yaşayacak. Masal anlatıcısı Şeyda Çevik ile interaktif masal etkinliğine katılarak hayallerin sınırsızlığını deneyimleyecek, Hakan Sezgin tarafından yürütülecek Orff ve ritm etkinliği ile bol bol neşelenecekler. Hayalbaz Tiyatro ile 16. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’nde oynanan “Evvel Zaman İçinde” isimli müzikli çocuk oyunu ile geleneksel Türk tiyatromuzun öğeleriyle tanışacak, International Play Association Türkiye temsilciliğinin doğa ve çevre farkındalığı kazanmaları amacıyla ‘Çocuk ve Aile Fuarı için kurguladığı doğa dostu oyunlarla da farklı deneyimler yaşayacaklar.
Tüm çocuk etkinliklerinin ücretsiz olacağı fuar da çocuklar hayallerinin sınırlarını zorlarken bu süreçte anne babalar da fuar içerisindeki birbirinden önemli konu ve konukların olduğu seminerleri takip edebilirler ya da kendi ilgi alanları için keşfe çıkma fırsatını değerlendirebilirler.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 + 12 =