Gülmenin iyileştirici gücü oyunla birleşince…

Gülmek İyileştirir Derneği ile iş birliği yapan Bel Karper Türkiye, derneğin misyonu çerçevesinde ciddi hastalıklar ve travmalar nedeniyle psikososyal destek ihtiyacı içinde olan çocuklar ve ailelerin ihtiyaçlarına uygun, özel koşulların sağlandığı Hijyenik Oyun Merkezi kuruyor.

La Vache Qui Rit, 100. Yılında tüm dünyaya gülmenin iyileştirici gücünü yayarak tüketicilere hayatta gülmeyi seçmeleri yönünde ilham veriyor. 130’dan fazla ülkede ailelerin sofrasında yer alan Bel Group markası La Vache Qui Rit, Türkiye’de örnek bir projeyi hayata geçiriyor.

Her 10 kişiden 8’i…

Bel Karper Türkiye Genel Müdürü Aytekin Yıldız, Türkiye’de Gülmek İyileştirir Derneği ile iş birliği yaparak başlattıkları projeyle çocukların ve ailelerin yanında olacaklarını ifade etti.

Bel Group’un Fransa’da yaptığı bir araştırmanın gülmenin pozitif etkilerini ortaya koyduğunu ifade eden Bel Karper Türkiye ailesi olarak 100. Yılımızı kutlarken tüm çalışmalarımızda bu amaç üzerinde odaklanarak gülmenin sağlıkla ilişkisine inanan kurumlarla birlikte olmayı hedefledik.”

2016’dan beri faaliyette

Çocukların akranları ile sosyalleşme desteğini sağlamak için birlikte oynayabilecekleri La Vache Qui Rit Hijyenik Oyun Merkezi’nin oyun malzemelerinden mobilyalara, havalandırmadan bina içi düzene dek gerekli tüm hijyen koşulları gözetilerek projelendirdiğini aktaran Gülmek İyileştirir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aslı Bastıyalı şu bilgileri verdi:

Gülmek İyileştirir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aslı Bastıyalı, “Dileğimiz hep birlikte gülmek” dedi.

“Gülmek İyileştirir Derneği, hayatın zorlu koşullarında moralini bozmayan, bazen komik olmayana bile gülebilen, gülmenin iyileştirici gücünden yararlanan bir toplum yaratılmasına, Türkiye’nin daha mutlu ve daha çok gülümseyerek yaşanabilen bir ülke haline gelmesine katkı sağlamak için 2016 yılından bu yana faaliyette. Dernek, ciddi hastalıklar ve travmalar nedeniyle gülmeye ihtiyacı olan çocuklar ve ailelerine psikososyal destek sağlıyor. La Vache Qui Rit’nin kurum olarak desteği ile irlikte tüketicileri gülümsemeye davet ettiği özel kampanyaya gülümseme bağışlayarak daha çok sayıda kişi bu merkezin oluşumuna manevi desteklerini sunmuş olacak. Her bir gülüş bizi daha da güçlendirecek, harcımız gülümseme olacak. Dileğimiz hep birlikte gülmek. Bu bakımdan dernek olarak markanın gülen yüzü ile uyumlu bir buluşmamız oldu.”

La Vache Qui Rit Hijyenik Oyun Merkezi, Pendik’te, 3-10 yaş aralığında kanser tedavisi gören toplam 60 çocuğa hizmet verecek şekilde tasarlandı. Kasım ayında hizmete girmesi planlanan merkez, Prof. Dr. Cengiz Canpolat’ın sağlık danışmanlığında hazırlanıyor.

Hedef 10.000 gülümseme

La Vache Qui Rit’in 100. Yılı için dünya çapında sürdürdüğü Gülümseme Kampanyası, bir web aplikasyonu ile tüm tüketicileri “gülümseme bağışı”na çağırıyor. Hedeflenen 10 bin sembolik gülümseme bağışıyla La Vache Qui Rit Hijyenik Oyun Merkezi, çok daha güçlü sosyal temellere sahip olacak.
La Vache Qui Rit tüketicileri, ürün paketlerindeki QR kodu okutarak kendilerinin veya sevdiklerinin en değerli gülümsemelerini https://100ytlc.com/tr-tr/ linki üzerinden küresel web platformuna kaydederek kampanyaya destek verebiliyor.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

thirteen − 7 =