Gri bir şehir yemyeşil bir bahçeye dönüşüyor

Betonlarla çevrili, gri bir şehir nasıl güzelleşir? Herkes balkonunda, evinin önünde, yollarda çiçekler eker, bahçeler oluşturursa kendinizi bambaşka bir dünyada bulabilirsiniz.

Tıpkı Redhouse Kidz tarafından yayımlanan En Güzel Bahçe kitabındaki sıcacık öyküde olduğu gibi… Kitap bize bahçelerin değerini, çiçeklerin ve doğanın bir şehri nasıl da yaşanır hale getirdiğini hatırlatıyor…

Gri şehirlerin en grisinde bir ilan belirdi: “En Güzel Bahçe” yarışması düzenlenecek, kazanana bir ödül verilecekti. Haber çabuk yayıldı, herkes işe koyuldu. Peki acaba kim kazanacak, hangi bahçe gerçekten en güzeli? Yoksa asıl kazanan, yeni bahçeleriyle artık hiç de gri olmayan şehir mi?..
Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan En Güzel Bahçe, çiçeklerle bezeli resimleriyle bahçelerin güzelliğini sayfalarına taşıyor. Öyküde, bir bahçe yarışmasıyla şehrin nasıl da bambaşka bir çehreye büründüğüne tanıklık ediyorsunuz. Ödüllü bir kitap ve senaryo yazarı olan Luca Tortolini bu öyküsüyle, bahçelerin değerini, çiçeklerin ve doğanın bir şehri nasıl da yaşanır hale getirdiğini hatırlatıyor. Ödüllü çizer Beatrice Cerocchi de çarpıcı resimleriyle bu muhteşem dönüşümün mümkün olduğunu daha iyi anlamamızı sağlıyor…

Luca Tortolini: Ödüllü bir kitap ve senaryo yazarı olan Luca Tortolini aynı zamanda okumanın yaygınlaşmasıyla ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Beatrice Cerocchi: 1989 doğumlu İtalyan çizer Beatrice Cerocchi, eserleriyle ödüller almış, sergilere katılmıştır. Roma’da çalışmalarına devam etmektedir.

SEV Yayıncılık:
SEV Yayıncılık, kökleri ilk kez 1861 yılında yayımlanan Redhouse sözlüklere kadar uzanan köklü bir yayıncılık geleneğine sahiptir. Bugün Redhouse markası altında onlarca çeşit sözlük ve eğitim aracı yayımlarken, Redhouse Kidz markasıyla çocuk kitapları yayıncılığı alanında önemli yayınevleri arasında yer alıyor.

EN GÜZEL BAHÇE

Yazan: Luca Tortolini
Resimleyen: Beatrice Cerocchi
Çeviren: Ceylan Aran
Yayınevi: Redhouse Kidz
Türü: Çocuk Edebiyatı – Resimli Öykü
Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri

 

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven − one =