Geçmişin büyük halklarını anlatan öyküler

Redhouse Kidz’den yeni seri: Geçmişin Büyük Halkları. Çocuklar, tarihin en merak uyandıran zamanlarını maceralı öyküler ve zengin bilgilerle keşfedecek!

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan üç kitaplık Geçmişin Büyük Halkları serisinde, okurlar, geçmiş zamanlara doğru keyifli bir yolculuğa çıkacak. Romalılar, Yunanlılar ve Mısırlılar isimli üç kitaptan oluşan seride, antik kentlerin sokaklarında gezecek, o dönemin yaşantısına dahil olacaksınız

Çocuk kitaplarına farklı bir soluk kazandıran Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) çocuk okurlarını bu kez keyifli bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan ve üç kitaptan oluşan Geçmişin Büyük Halkları serisinde, tarihin en merak edilen zamanları, maceralı öyküler ve zengin bilgilerle anlatılıyor. Serinin kitapları Christian Hill tarafından kaleme alınmış. Romalıları anlatan kitap Fabio Visintin tarafından resmedilmiş. Yunanlılara çizgileriyle hayat veren ise Fabiano Florin olmuş. Hill’in Mısırlıları anlattığı satırlara Sara Not’un resimleri eşlik etmiş.

ANTİK KENTLERDE DOLAŞIN

Romalılar, Yunanlılar ve Mısırlılar isimli üç kitaptan oluşan seride, milattan önceki dönemlere doğru keyifli bir yolculuğa çıkılıyor. Maceralı öykülerle tarih eğlenceli bir yolculuğa dönüşüyor; o günler yeniden yaşanıyor, adeta antik kentlerin sokaklarında geziliyor, sosyal yaşama dahil olunuyor.

TARİHİ EĞLENEREK KEŞFEDİN

Ayrıca her bölümün sonunda, öyküde geçen terimlerin açıklandığı ek bir bölüm bulunuyor. Buradaki açıklamaları okuyarak uygarlıkların sanat, ekonomi, askeri teşkilat, kültür ve toplum hayatı hakkında bilgi edinmek mümkün oluyor.

Toplam üç kitaptan oluşan Geçmişin Büyük Halkları serisindeki her bir kitabın konuları şu şekilde:

Romalılar

Eski Roma’da, bir hırsızlık olayının yaşandığı villada genç çırak Numerio’yu izleyelim. Numerio, masum olduklarını kanıtlamayı ve suçluyu bulmayı başarabilecek mi?

 

Yazan: Christian Hill
Resimleyen: Fabio Visintin
Çeviren: Tülin Sadıkoğlu
Türü: Roman
Yaş Grubu: 10 yaş ve üzeri
Fiyatı: 18,00 TL

Yunanlılar

Antik Yunan’da, genç Olimpiyat koşucusu Andrippo için tezahürat yapalım. Andrippo galip gelerek Spartalı acımasız rakibini yenmeyi başarabilecek mi?

 

Yazan: Christian Hill
Resimleyen: Fabiano Fiorin
Çeviren: Tülin Sadıkoğlu
Türü: Roman
Yaş Grubu: 10 yaş ve üzeri
Fiyatı: 18,00 TL

Mısırlılar

Eski Mısır’da, genç zanaatkâr Sabu ile birlikte kralların mezarlarının bulunduğu vadide keşfe çıkalım. Sabu, kendisini ve bir hırsızı firavunun gazabından korumayı başarabilecek mi?

Yazan: Christian Hill
Resimleyen: Sara Not
Çeviren: Tülin Sadıkoğlu
Türü: Roman
Yaş Grubu: 10 yaş ve üzeri
Fiyatı: 18,00 TL

Redhouse Kidz’in bir başka kitabına buradan bakabilirsiniz.

Christian Hill hakkında

1967’de Milano’da doğdu. Havacılık Mühendisliğinden mezun oldu ama hiç mühendislik yapmadı. Onun yerine rol yapma oyunu ve simülasyon dünyasında çalıştı ve on yıldan fazla, aylık yayımlanan bir dijital fotoğraf dergisini yönetti. Öykülerinden biriyle bir edebiyat dergisinin düzenlediği yarışmayı kazandıktan sonra, büyük tutkusu “yazma”ya daha çok zaman ayırmaya karar verdi. 2013 yılından itibaren çocuk kitaplarına odaklandı, çok sayıda çocuk kitabı yazdı ve yakın zamanlarda senaryo çalışmaları oldu. Hill, eşi, iki kızı ve köpeğiyle Milano’da yaşamaktadır.

SEV Yayıncılık:
SEV Yayıncılık, kökleri 1861 yılında yayımlanan ilk İngilizce-Türkçe Redhouse sözlüklere kadar uzanan köklü bir yayıncılık geleneğine sahiptir. Bugün Redhouse markası altında onlarca çeşit sözlük ve eğitim aracı yayımlarken, Redhouse Kidz markasıyla çocuk kitapları yayıncılığı alanında önemli yayınevleri arasında yer alıyor.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 − 8 =