Eyvah! Çocuğumun kalbi ‘pıt’ diye kırıldı

Hep gülmesini istediğimiz çocuklarımızın kalbi bazen ‘pıt’ diye kırılabilir! Arkadaşları oyun oynarken onu aralarına almayınca minik kalbi kırılan Kalben’in hikayesini anlatan Eyvah Kalbim Kırıldı!, Redhouse Kidz Yayınları’ndan çıktı.

Çocuğunuzun kalbinin kırılması olasılığı bile sizi nefessiz mi bırakıyor? “Tüm çabamız onların her zaman mutlu olması için. Şimdi nereden çıktı bu kalp kırıklığı?” diyorsanız önce uzmanların “Çocukların küçük yaşlarda yaşayacakları minik hayal kırıklıkları onların büyümesine, olgunlaşmasına yardımcı olur. Tıpkı bağışıklık sistemini geliştiren hafif hastalıkların onları daha sağlıklı yapması gibi” sözlerini duyalım ve rahatlayalım. Ardından da 5 yaş ve üzeri çocuklar için hazırlanan güzel mi güzel bir kitabı tanıyalım. Çünkü bazen ‘PAT!’ diye bir top çarpar ve çocuğunuzun elindeki rengarenk dondurma topları düşer, külahı bile kırılır. Bazen de hayalleri suya düşer ve hep mutlu olmasını istediğimiz çocuklarımızın kalbi ‘PIT!’ diye kırılır… Redhouse Kidz Yayınları tarafından yayımlanan Eyvah Kalbim Kırıldı! adlı çocuk kitabı, minik kalbi kırılan Kalben’in, kalbini tamir etmek için girdiği arayışı anlatıyor.

KALBİNİ ONARMANIN YOLUNU BULUYOR

Kitabın kahramanı Kalben; zeytin dallarıyla dolu, mavi beyaz bir Ege kasabasında yaşayan küçük bir kızdır. Bir gün arkadaşları oyun oynarken onu aralarına almayınca minik kalbi kırılıverir. Elif Yemenici’nin yazıp resimlediği bu kitapta, Kalben’in kitap boyunca kalbini tamir etmek için aradığı farklı yollar, esprili bir şekilde okura anlatılıyor. Bazen sıcak süt içiyor, bazen kedilerini besliyor, bazen de gölgelerin ya da gökkuşağının peşine düşerek kalbini onarmaya çalışıyor. Ve sonunda kırık bir kalbi onarmanın gerçek yolunu buluyor!

Sanatçının bu ilk kitabında, zengin Ege manzaraları hem içinizi ısıtıyor hem de keyifli yaz aylarını özletiyor. Yaşanılan üzüntüler, arkadaşlar arası kırgınlık ve kalp kırılması gibi konular küçük yaştaki çocuklar için kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu öyküyle birlikte çocuklar, hem bu duyguları daha yakından tanıyor hem de paylaşmanın önemini keşfediyor.

Yazan ve Resimleyen: Elif Yemenici
Yayın Yönetmeni: S. Baha Sönmez
Editör: Burcu Ünsal
Fiyatı: 16 TL (KDV Dahil)
Yaş Grubu: 5 yaş ve üzeri

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen + eleven =