Evde çoluk çocuk spor yapmak

Haftada iki ya da daha fazla antrenman yapan çocuklar evde kaldıkları dönemde sporla ilişkilerini nasıl sürdürebilir? Çocuklarımızı daha hareketli hale getirmek için bu dönemi verimli olarak kullanma konusunda önerilerde bulunan Spor Eğitmeni Funda Öztürk Alban’ı dinleyelim…

Koronavirüs günlük yaşam alışkanlıklarımızı değiştirdi. Dışarı çıkamıyoruz, spora gidemiyoruz. Hepimiz bu durumdan etkilenirken özellikle sporla çok yakından ilgili çocuklar aksayan antrenman ve egzersiz düzeni nedeniyel boşluğa düşmüş gibi. Ebeveynus Yayın Yönetmeni Halime Sürek Kahveci, Spor Eğitmeni Fulya Öztürk Alban ile koronavirüs günlerinde evde çoluk çocuk spor yapmanın önemi üzerine konuştu. Funda Öztürk Alban, sporla yakından ilgili çocukların egzersiz düzeni hakkında tüyolar verirken normalde spor yapmayan ancak okula ya da parka da gidemediği için hiç hareket edemeyen çocuklara nasıl yardımcı olabileceğimizi anlattı.
Çocuklar kadar yetişktinlerin de bu süreci spor yapmak hatta spora başlamak için bir fırsat olarak görebileceğini ifade eden Funda Öztürk Alban, özellikle öğleden sonra 15.30’dan sonra spor yapmanın yağ yakımını artırdığını söyledi.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × four =