En iyi arkadaşlıklar tesadüfle başlar

“Bazen en iyi arkadaşlıklar tesadüflerle başlar. Farklı kişiliklerde, farklı zevklere sahip insanlar bir şekilde bir araya gelir ve ortak yönlerini keşfedip bir anda kaynaşıverir.”

Renan Özdemir, her zamanki neşeli üslubuyla okul sıralarında böyle bir tesadüfle başlamış bir arkadaşlığın öykülerini anlatıyor. Endişelerin buradakiler gibi geçici, dostlukların kalıcı olması dileğiyle…

Kelime Yayınları’nın çocuklarla buluşturduğu Boş Ders İtirafları, duygular, hayaller, sevgi, kişisel gelişim, aile ve toplum temalarını içeriyor. Kitap, okuyucuyu, arkadaşlık, dostluk, sorumluluk almak, hayvan sevgisi, meraklı olmak, okuma sevgisi, okul yaşamında karşılaşılan sorunlar ve bunların üstesinden gelirken dürüstlük ve saygı üzerine düşündürüyor.

Temalar ve duygular  böyle… Gelin bir de kitabın konusuna bakalım… Buket, Ahmet, Kerem, Duru ve Mert… Aynı sınıfta olmalarına rağmen bu beş çocuk pek de samimi değildir, ta ki hepsi de cetvel takımlarını derse getirmeyi unutana dek. Bundan böyle onlar artık “Cetvel Takımı” olarak anılacaktır. Boş geçen bir derste birbirlerine başlarından geçen ilginç olayları anlatmaları onları daha da yakınlaştıracaktır.

Aynı anda hem güldüren hem düşündüren bu itiraflar, okul yıllarının masum endişelerine ayna tutuyor. Kitabı, 8 Mart’tan itibaren raflarda bulabilirsiniz.

“Samimi, yalın ve içten satırların arasındaki neşeli hatıralarla sarıyor sizi kitap. Okurunu iyi tanıyan Renan Özdemir’in bu kitabı onlara okuma zevki ve bilinci kazandıracaktır.”
Merve Kılıç – Türkçe Öğretmeni

RENAN ÖZDEMİR HAKKINDA

1963 yılında doğan Renan Özdemir, Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Trabzon’da başladığı edebiyat öğretmenliği görevini uzun yıllar sürdürdü. İstanbul’da yaşayan ve yeni çocuk kitapları üzerinde çalışan Özdemir, evli ve bir kız çocuk annesidir.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

five + 10 =