ebeveynus raflarda!

Anne babaların dünyasına yeni bir soluk geldi! Uzun yıllardan bu yana anne-çocuk ilişkileri ve ebeveynlik alanında çalışan gazeteci Halime Sürek Kahveci’nin yayın yönetmenliğinde yepyeni bir dergi çıktı: ebeveynus. Adındaki ‘us’ ekiyle anne babalık aklına işaret eden, çocuğuyla birlikte büyüyen ve gelişen ebeveynlere yol arkadaşı olacak içerikle hazırlanan ebeveynus’un ilk sayısı, kasım ayında tüm seçkin kitabevlerinin raflarında yerini aldı.

“Öğren, geliş, büyü!” mottosuyla, çocuğuyla birlikte büyüyen ve gelişen anne babaların dergisi olmak üzere yola çıkan ebeveynus, ilk sayısı ile kasım ayında tüm seçkin kitabevlerinin raflarında. Aylık olarak yayınlanacak derginin içeriğinde hamilelik döneminden ergen ebeveynliğine kadar birçok konuda doyurucu söyleşiler, güncel tartışmalara dair notlar, uzman önerileri ve yeni bakış açıları yer alıyor.
Uzun yıllardan bu yana anne-çocuk ve eğitim alanında gazetecilik yapan, ebeveynlik deneyimlerini paylaşan Halime Sürek Kahveci’nin kurduğu ebeveynus.com sitesi, derginin de mayasını oluşturuyor. “Benim kucağıma aldığım ilk bebek kendi çocuğumdu. Aslında günümüzde birçok annenin deneyimi de bu” diyen ebeveynus Yayın Yönetmeni Halime Sürek Kahveci, “Oğlum doğduğunda daha önce onlarca kitap okumuş olsam da ne yapacağımı bilmiyordum. Neyse ki oğlum ne yapacağını biliyordu. Bana düşen de onun tepkilerini izleyip ne yapacağıma karar vermek oldu. O zaman anladım ki annelik aslında bir öğretme süreci olduğu kadar, öğrenme süreci de. Ebeveynlik yaklaşımımın temellerini bu anlayışa göre oturtmaya çalıştım. Okudum, araştırdım, yazdım. Önce gazetelerde köşe yazıları, ardından internet sitesi ve şimdi de dergi… Hayallerimi gerçekleştirdiğim ve sizinle buluştuğum için mutluyum” diye devam ediyor.
ebeveynus dergisi için yazdığı ilk editör yazısında “Bir Afrika atasözü ‘Bir çocuğu bir köy büyütür’ diyor. Biz de ebeveynus olarak 21. yüzyıl anne babalarının çocuklarını birlikte büyüteceği bir köy oluşturmak hayaliyle yola çıktık” diyen Halime Sürek Kahveci’nin anne babalara bir de çağrısı var:
“Madem Afrika atasözü ile başladım. Öyle devam edeyim, ‘Hızlı gitmek istiyorsan tek başına git ama uzağa gideceksen hep beraber’ Var mısınız çocuklarımızı keyifle, mutlulukla büyüttüğümüz yarınlara hep birlikte gitmeye?”

İLK SAYIDA KİMLER VAR?

ebeveynus aynı zamanda bir grup gazetecinin de emeklerini buluşturduğu bir mecra olma özelliği taşıyor. Derginin konuları arasında Eğitimci ve Yazar Dr. Bahar Eriş ile kitap okuma üzerine yapılan söyleşi, Psikolojik Danışman Asuman Önder’in evimizdeki ergeni daha iyi anlamamıza yarayacak görüşleri, otizmli çocukların eğitim hayatına daha fazla katılmasının akranlarına yapacağı olumlu katkıların ele alındığı otizm dosyası ve aşı tartışmalarına derin bir bakış yer alıyor. Dijital Aile bölümünde ise günümüzün olmazsa olmazı teknolojik gelişmeler karşısında anne babaların dengeli bir sistemi nasıl oturtacaklarına dair etkili yöntemler sıralanıyor.

Büyükanneleri ve dedeleri de unutmayan ebeveynus, onlara da Büyük Ebeveynus başlığı ile sayfalarını açıyor. İlk sayımızın konuğu ünlü oyuncu Gupse Özay’ın babası, Çevreci Avukat Senih Özay. O da dede olmaya dair düşüncelerini ve duygularını ebeveynus okurları ile paylaşıyor. Ekolojik yaklaşımı ile yüzbinlerce kişiye ulaşan Erkan Şamcı da dergiye her ay yazılarıyla konuk olacak.
Her ay birbirinden ilgi çekici konu ve konuklarıyla ebeveynus dergi, başta İstanbul, Ankara ve İzmir’deki Mephisto, Remzi ve Nezih kitabevleri olmak üzere tüm seçkin kitapçılarda… Ayrıca kitapyurdu.com gibi internet sitelerinde de satışa sunulacak derginin size en yakın kitapçıda da olmasını istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi ve dergi talebi için 0536 821 39 81 ya da 0212 283 10 15 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir, info@ebeveynus.com adresine mail gönderebilirsiniz. Dergi aboneliği için bu linke tıklayabilirsiniz.

EBEVEYNUS DERGİ İÇİN

ebeveynus dergisinin dijital aboneliği için www.dijitalbasin.com adresine, basılı aboneliği için de www.abonemerkezi.com adresine ulaşabilirsiniz.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

thirteen + 20 =