Doğumdan sonra da cildinizle ışıltı saçın

Yeni doğum yapan kadınların cildi, hormonal değişimlerden etkileniyor. Akne, lekelenme, kuruluk, iritasyon, kaşıntı, çatlaklar gibi cilt sorunları görülebiliyor. Cildiniz çok kuruyorsa bu dönemde kullandığınız ürünlerin sabun içermemesine özen göstermelisiniz.

Yeni doğum yapmış kadınlar için daha güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak aslında sanıldığı kadar zor değil! Gelin, İsveç menşeli güzellik teknolojisi markası FOREO’nun bebeğini henüz kucağına almış annelere verdiği cilt bakım tüyolarına kulak kabartalım.

Kendinize özen gösterin

Her bebek bir mucizedir ve anneler de yüreklerindeki sonsuz sevgiyle bir mucizeyi dünyaya getirirler. Özellikle yeni doğan bebeği hayata tutundurma için geçen yoğun uğraşlı süreçte, annelerin de kendilerine gereken özeni göstermeleri şart. Aileye yeni katılan üyenin heyecanını yaşarken, bebekle birlikte annenin de her anını sağlıklı geçirmek için çaba göstermesi gerekiyor.

Yeni anneler yediklerine, içtiklerine, kullandıkları ürünlerin içeriklerine daha fazla dikkat etmeye çalışmalılar. Ancak değişen vücut yapısı, hormonal dengesizlik gibi birçok neden cilt problemlerine neden olabilir. Bütün bunlara bir de henüz dünyaya alışmaya çalışan bebeğiyle ilgilenmek eklenince annelere kendine ayıracak vakit kalmayabilir. Oysa bebeğiyle birlikte daha da güzelleşen anneler, bebeğine ayıracak zamanından çalmadan kısa bir sürede taptaze ve ışıl ışıl görünen bir cilde sahip olabilir. İsveç menşeli güzellik teknolojisi markası FOREO, olası sorunların önüne geçmek ve bebeğiyle birlikte bebeksi bir cilde de kavuşmak isteyen tâze annelerle önemli ipuçları paylaşıyor.

Sadece birkaç dakika derinlemesine cilt temizliği

Yeni doğum yapan kadınların cildi, hormonal değişimler nedeniyle doğrudan etkileniyor. Akne, lekelenme, kuruluk, iritasyon, kaşıntı, çatlaklar gibi cilt sorunları görülebiliyor. Cildiniz çok kuruyorsa bu dönemde kullandığınız ürünlerin sabun içermemesine özen göstermelisiniz. Ayrıca yüzünüzü sıcak değil ılık su ile durulamalısınız. Cildin iyice temizleneceği düşüncesiyle kullanılacak sıcak su ve sabun içeren ürünler, cildi daha fazla kurutup doğal yapısını bozarak gerginliğe, tahrişe, akneye neden olabilir. Derinlemesine bir cilt temizliği için FOREO LUNA 2 ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. LUNA 2, T-Sonic titreşimleri sayesinde birkaç dakika içinde cildi derinlemesine temizlemeye yardımcı oluyor; cildinizi makyaj kalıntıları, kir ve yağdan yüzde 99,5 oranında arındırıyor.

Güneşe koruyucu kremleri ihmal etmeyin

Bu süreçte doğal içerikli nemlendiriciler kullanmanız daha faydalı olacaktır. Nemlendiricinizi sürdükten sonra LUNA 2’nin arka yüzeyindeki anti-aging etkili masaj modundan faydalanarak cildinizin rahatlamasını, canlı ve diri görünmesini, sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Ancak sadece nemlendirici yetmez! Cilt hassaslaştığı için lekelenmeye de daha meyilli olur. Bu nedenle mutlaka güneş koruyucu ürünlerden faydalanmak gerekiyor. Hassas ciltler için uygun, yağ içermeyen bir güneş koruyucu losyon hem yeni leke oluşumunu hem de mevcut lekeleriniz koyulaşmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Saç ve makyajda doğal ürünler kullanın

Lohusalık döneminde makyaj yapmak bebeğinize zarar vermez. Ancak bu dönemde cildinizin de hassaslaştığını dikkate alarak organik ürünleri tercih edebilirsiniz. Yağsız fondötenler, organik içerikli rujlar, hafif ışıltı veren pudralar kullanabilirsiniz. Saçınızı boyatıyorsanız bu dönemde artık neredeyse her kuaförde bulunan organik boyaları tercih edebilirsiniz. Yeni doğum yapan kadınların sıkça karşılaştığı cansız, mat saçlar sizin de sorunuzsa mutfağınızdaki ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Saçınızı yıkadıktan sonra bir litre suya bir kaşık elma sirkesi ekleyip bu karışımla durulama yaparsanız saçınız daha parlak ve yumuşak görünecektir.

Doğal bir nemlendirici olan zeytinyağından da faydalanabilirsiniz. Saçınızın uzunluğuna göre 2-3 kaşık zeytinyağını hafifçe ısıtıp masaj yaparak saçınıza yedirin. Ardından bir havluyla sararak 10-15 dakika bekleyip durulayın.

FOREO ürünleriyle ilgili daha ayrıntılı bilgi için www.foreo.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

FOREO ürünlerini Beymen mağazalarında ve Beymen, n11, Trendyol, Lidyana, Hepsiburada.com ve Always Fashion e-mağazalarında bulabilirsiniz.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − 14 =