Doğudan gelen katıksız bal lezzeti

Sizin için de “bal” deyince akan sular duruyor mu? Kafkas ırkı arılar tarafından Kars ve Ardahan’ın yüksek yaylalarındaki çiçeklerden toplanarak üretilen Bi-East Anatolia çiçek balı, organik ve sağlıklı beslenmek isteyenlerin tercihi oluyor.

Kafkas ırkı arıların Kars ve Ardahan’ın yaylalarındaki 600’den fazla çiçek türünden derlediği ballar Bi-Eastanatolia etiketini taşıyor.

Bi-East Anatolia çiçek balı, Kafkas arılarının korunmaya alındığı Ardahan bölgesinde ve Kars yöresinin yüksek yaylalarında üretiliyor. 100. Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin araştırmaları sonucu tespit edilen 600’den fazla çiçek türünden Kafkas ırkı arılar tarafından toplanarak üretilen balın doğallığı laboratuvar kontrolleri ile kanıtlanmış. Bu balın üretimi ve miktarı oldukça sınırlı. Bunun nedeni de arı ırkları arasında en uzun hortuma sahip olan Kafkas arı ırkının, derin tüplü çiçeklerin de nektarlarına ulaşabilmesi. Arıların bu özelliği, ürettikleri balı diğer ırkların ballarından ayırıyor.
Bi- East Anatolia, balını çoğunlukla tarımın yapılmadığı ve tarım ilacının kullanılmadığı yüksek yaylalar gibi üretimde el değmemiş bölgelerden sağlıyor. Üretilen bal sadece bu yörenin doğasını yansıtıyor, kendisine has ayırıcı özellikler taşıyor. Bi-East Anatolia çiçek balı harmanlanmamış olup, sadece yörenin çiçeklerinden elde edilmiş ve bir yaylanın balı diğerine karıştırılmamış.

Bu katıksız bal hakkında daha fazla bilgi almak, ürün boy ve çeşitlerine göz atıp sipariş vermek isterseniz www.bi-eastanatolia.com adresine başvurabilirsiniz.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 + 14 =