Dilekler en beklenmedik anda gerçek oluyor

Dilek ağacını bulmak için haritaya veya pusulaya ihtiyacınız yok! Bir dilek tutmanız ve yanınıza bir arkadaşınızı almanız yeterli… Redhouse Kidz’in yayımladığı Dilek Ağacı adlı kitap dostluk, dayanışma ve yardımseverlikle dileklerin gerçekleşebileceğini anlatıyor.

Redhouse Kidz’in Dilek Ağacı adlı kitabı, ormanın derinliklerine yapılan büyülü yolculukta, dostluğun ve yardımseverliğin değerini anlatıyor. Kyo Maclear’ın kaleme aldığı, Chris Turnham’in resimlediği kitabı Türkçeye çeviren de isim de Oğuzhan Aydın. Dilek ağacını bulmak için yollara düşen Umut ve sadık kızağı Karkış’ın karlı ormandaki bu kış masalı; hayal kurmanın, yardım etmenin, dayanışmanın sıcaklığıyla yürekleri ısıtıyor.

Ormanın derinliklerine doğru yaptıkları yolculukta Umut ve kızağı Karkış farklı haylanlarla karşılaşır.

Umut, bir dilek ağacı bulmak ister. Kardeşleri böyle bir ağacın olmadığını düşünse de Umut, en yakın arkadaşı ve sadık kızağı Karkış’ı yanına alarak yola çıkar. Ormanın derinliklerine doğru yaptıkları bu yolculukta, karşılarına farklı farklı hayvanlar çıkar. Zor durumda olan tilki, sincap ve kunduz gibi bu hayvanların imdadına Umut ile Karkış yetişir ve onların yemişlerini yuvalarına taşırlar. Yazar böylece, ormandaki hayatı ve canlıların beslenme ve barınma şekillerini de kısaca okura göstermiş olur. Umut ve Karkış, ormandaki bu maceralarında artık umutlarını kaybetmek üzereyken, dileklerin en beklenmedik anlarda gerçekleştiğini keşfederler…

DİLEKLER GERÇEK OLUYOR

Karlı orman manzaralarıyla yürekleri ısıtan bu kış masalı, dostluk ve yardımseverlik temalarını öne çıkarıyor. Başkalarının imkânsız olarak gördüğü hayallerin ve dileklerin nasıl beklenmedik şekillerde gerçekleşebileceğinin bir örneği oluyor. Dilek Ağacı çizimleri ve anlatımıyla çocuklara büyülü bir okuma keyfi sunuyor.

KYO MACLEAR KİMDİR?

Tanınmış bir roman, hikâye ve çocuk kitapları yazarıdır. Kitapları övgüler almış, çok satan listelerine girmiş ve dünyada birçok dile çevrilmiştir. Virginia Wolf isimli resimli kitabı tiyatroya uyarlanmıştır. Başka bir resimli kitabı olan Julia, Child’ın ise bir çizgi film uyarlaması yapılmaktadır. Toronto’da yaşamaktadır.

CHRIS TURNHAM KİMDİR?

Animasyon sektöründe görsel geliştirme sanatçısı olarak Sony Pictures Animation, LAIKA ve Dreamworks Animation kuruluşlarında çalışmıştır. Çocuk kitabı çizerliğinin yanı sıra, zamanının çoğunu stüdyoda, onun için bir tutku olan baskı resimle geçirmektedir. Los Angeles’ta yaşamaktadır. Çalışmalarını görmek için www.christurnham.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazan: Kyo Maclear
Resimleyen: Chris Turnham
Çeviren: Oğuzhan Aydın
Türü: Resimli Öykü
Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
Ölçü: 20,5 x 25,5 cm
Sayfa Sayısı: 36
Fiyat: 15,50 TL (KDV dahil)

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − fifteen =