Dahi İstanbul’da

UNIQ İstanbul’daki UNIQ Müze’de 14 Aralık’ta kapılarını açacak ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ sergisi çocukların Da Vinci’yi keşfetmesi için çok önemli bir fırsat.

Leonardo Da Vinci’ye adanmış en önemli sergi olarak tasarlanan ve 7’den 77’ye herkese hitap eden uluslararası ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ sergisi çocukları Rönesans döneminin en büyük dahisini keşfetmeye davet ediyor. Sanat ve tarihi keşfetme misyonu ile çocuklarla ve okullarla paylaşma konusunda yararlı bir öğretim yardımı görevi yürütecek olan bu sergi, Da Vinci’nin orijinal eskizlerinden yola çıkılarak oluşturulan 100 replikasıyla birlikte; orijinal el yazması, tablo ve çizimlerin de dahil olduğu 200’e yakın eseri sunacak.

Serginin dünya turuna ilk olarak Türkiye’den başlamasına vesile olan ve organizasyonunu üstlenen TurkMall Yönetim Kurulu üyesi Alper Eyüboğlu; sergide çocukların dokunarak keşfedebileceği düzenek ve makinelerin olduğunu belirtiyor. Tek ve çift dişli sistemi, makara sistemi, kriko, kamera obscura ve alternatör bu eserlerden birkaçı.

22 kişilik bir ekibin 10 yıllık titiz bir çalışmanın ardından imza attığı bu benzersiz koleksiyon, 7 Nisan 2018’e kadar UNIQ Müze’de ziyaret edilebilir.

Biletler Biletix.com adresinde.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 + 19 =