Çocukların sonsuz hayal gücüne övgü

Bir çocuğun hayal gücüne tanık olmaya hazır mısınız? Kitabı okuyacağınız miniklere tanıdık gelecek sahneler ve anlatımlar, yetişkinleri şaşırtabilir.

Hollandalı illüstratör Mark Janssen’ın hem yazıp hem resimlediği Sıradan Bir Gün rengârenk, düşsel ve harikulade desenleriyle, çocukların sonsuz hayal gücüne bir övgü! Dünyada da büyük ilgi uyandıran kitap, Türkiye’de Can Çocuk Yayınları raflarında okurla buluşuyor!

Gün boyunca hiçbir şey olmadı. Sıradan bir gündü. Nik amuda kalktı, yüzmeye gitti ve birkaç fare gördü. Maya ise elma topladı, kaydıraktan kaydı ve mavi bir kelebeğe rastladı. Ama onun dışında gün sıkıcıydı. Hem de çok sıkıcı.

Gerçekten de o kadar da kötü müydü acaba? Mark Janssen’den hayallerle gündelik gerçekler arasındaki sınırları muzipçe silen, coşkulu ve neşeli bir hikâye. Çocuklara ve bir zamanlar çocuk olduğunu hatırlayan tüm ebeveynlere!

Sıradan Bir Gün şimdi Türkiye’de Can Çocuk Yayınları raflarında çocuklarla buluşmak için hazır!

***

“Harikulade illüstrasyonlar. […] Bu büyük hayvan portreleriyle hemen evinizin duvarlarını süslemek isteyeceksiniz.”
Trouw / Hollanda gazetesi

“Bu neşeli ve heyecan verici resimlere bakmak sizi çok mutlu edecek.”

NRC Handelsblad / Hollanda gazetesi

Peki, kitap hakkında Türkiye’den bir okurun fikrini öğrenmek ister misiniz? Kendisini “Tam anlamıyla bir kitapkurdu” diye tanımlayan 10 yaşındaki bir kız çocuğu bakın bu kitap hakkında neler söyledi:

“Sıradan Bir Gün, 4-7 yaş arasındaki çocuklar için harika bir kitap seçeneği. Kitaptaki renkli ve büyük resimler çocukları eğlendirirken, kısa cümleler de sıkılmalarını önlüyor.”

‘Ne kadar da sıradan bir gün,’ dedi Maya.
‘Heyecan verici bir gün geçirdiğin oldu mu hiç, Nik?’
‘Hayır,’ dedi Nik. ‘Yaptığım bazı şeyler oldu, ama gerçekten heyecan verici miydi? Pek sayılmaz.’

Mark Janssen hakkında

Mark Janssen 1974 yılında Hollanda’da doğdu. 1997’de Maastricht’da Sanat Akademisi’nden mezun oldu. Çocuklar ve yetişkinler için kitaplar resimledi. Bugüne dek 450’nin üzerinde kitap çalışması yaptı. Sıradan Bir Gün, Mark Janssen’in hem yazıp hem resimlediği ilk resimli çocuk kitabı. Bu kitap Almanya, Kore, Çin, İtalya, Danimarka ve Türkiye olmak üzere 6 dilde yayımlandı.

Kitap: Sıradan Bir Gün
Yazan ve resimleyen: Mark Janssen
Çeviren: Sinan Çakmak
Dizi: Birlikte Okuyalım
Sayfa: 36
Fiyatı: 15,00 TL

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − 5 =