Çocuklara özel florürsüz diş macunu

Ebeveynler diş macunlarındaki florür nedeniyle zaman zaman soru işaretleriyle karşı karşıya kalabiliyor. Florür ve sodyum lauryl sülfat içermeyen R.O.C.S Junior, 6-12 yaş arasındaki çocuklara özel bir diş macunu.

Çocukların süt dişlerinin daimi dişler ile yer değiştirdiği özel dönem “karışık dişlenme” olarak adlandırılıyor. 6 ile 12 yaş arasında gerçekleşen bu dönemde, eksilen dişler sonucu artan boşluklara yemek artıklarının birikmesi, yeni çıkan dişlerin diş etine uyguladığı basınç ve yaş itibarıyla aşırı şeker tüketimi gibi nedenlerden dolayı çocuklar diş ve diş eti hastalıklarına yatkın oluyor.

6-12 yaşları arası karışık dişlenme dönemindeki çocukların, artan ağız hijyeni ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen R.O.C.S. Junior’un içeriğindeki kavak ağacı özlerinin antioksidan etkisi, diş etlerini korumaya destek sağlıyor. Kalsiyum ve magnezyum mineralleri diş minesinin dayanıklılığını artırmaya ve ksilitol ise çürüklere karşı korumaya yardımcı oluyor. R.O.C.S. Junior’un çikolata, karamel ve orman meyveli tatları, çocukları düzenli diş fırçalamaları için motive ediyor.

İçeriğinde Florür ve Sodium Lauryl Sulfat (SLS) yer almayan R.O.C.S. Junior 6-12 yaş diş macunu, yanlışlıkla yutulsa bile sorun oluşturmuyor. Öte yandan diş macununun daha etkili koruma sağlaması için, dişler fırçalandıktan sonra ağzın çalkalanmaması öneriliyor.

R.O.C.S. Junior 6-12 yaş diş macununu tüm kişisel bakım mağazalarında, seçkin eczanelerde ve R.O.C.S. Türkiye’nin online satış mağazasında bulabilirsiniz.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − 6 =