Çocuklar için tiyatronun sihri Anadolu’ya yayılıyor

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Anadolu turnesine devam ediyor! 10 yaşındaki Ceren Çelik’in kaleme aldığı Hayal Çalan Cadı oyunu, Ankara, Eskişehir ve Bursa’da çocuklarla buluşuyor.

Mehmet Zorlu Vakfı çatısı altında, 2003 yılında kurulan ve bugüne kadar 800 binden fazla çocuğu tiyatroyla tanıştıran Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Zorlu PSM organizasyonuyla tiyatronun eğitici, öğretici ve eğlendiren sesini duyurmaya devam ediyor. “Tiyatro oyunu görmemiş çocuk kalmasın” mottosuyla yola çıkan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Anadolu turnesi kapsamında, Bir Hayal Bir Oyun Projesi’nde birinci gelerek sahnelenmeye değer bulunan, 10 yaşındaki Ceren Çelik’in kaleme aldığı “Hayal Çalan Cadı”yı Ankara, Eskişehir ve Bursa’ya taşıyor.

Turnelerle Türkiye’nin dört bir yanına ulaşan ve Zorlu PSM’de düzenli olarak temsillerine devam eden Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 2016 yılından bu yana Zorlu Holding’in çocukların hayal gücünü harekete geçirmeye yönelik başlattığı “Bir Hayal Bir Oyun” projesi ile, her yıl bir ilköğretim öğrencisinin yazdığı hikayeyi tiyatro sahnesine taşıyor.

Bu yıl turne kapsamında sahnelenen “Hayal Çalan Cadı” 2017 yılının birincisi olan Ceren Çiçek’in kaleme aldığı öyküden yola çıkarak Serdar Saatman tarafından senaryolaştırıldı. Zorlu Çocuk Tiyatrosu Genel Yönetmeni Gaye Cankaya’nın yönetmenliğini üstlendiği “Hayal Çalan Cadı”; Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun Anadolu Turnesi kapsamında minik tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Müzik, dans, sihir ve bilimi bir araya getiren renkli çocuk oyunu, 5-6 Mart tarihlerinde Ankara Etimesgut Belediyesi Ata Kongre Merkezi Ömer Seyfettin Salonu’nda; 7-8 Mart tarihlerinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda; 9-10 Mart tarihlerinde ise Bursa Yıldırım Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu hakkında detaylı bilgi, www.zorlucocuktiyatrosu.com, www.facebook.com/zorlucocuktiyatrosu ve www.instagram.com/zorlucocuktiyatrosu adreslerinde yer alıyor.

Programın ayrıntıları ise şöyle:

Ankara

Tarih: 5-6 Mart 2019
Yer: Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre Merkezi Ömer Seyfettin Salonu
Seanslar: 11.00 ve 13.00

Eskişehir

Tarih: 7-8 Mart 2019
Yer: Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı (Opera)
Seanslar: 11.00 ve 14.00

Bursa

Tarih: 9-10 Mart 2019
Yer: Yıldırım Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi
Seanslar: 11.00 ve 13.00

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 3 =