Çocuklar 23 Nisan koşusuna evden katılacak

Bu yılki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesindeki etkinlikler, içinde bulunduğumuz olağanüstü gündem nedeniye birbirinden farklı yaratıcılıkta… Eker’in 23 Nisan 100. Yıl Çocuk Koşusu da bu etkinliklerden biri. Çocuklar evlerinde koşacak, dileyen de onları izleyebilecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için çeşitli etkinlikler planlanıyor. Hepsinin ortak yönü de evde gerçekleştirilecek olması. Çünkü pandemi, toplu kutlamalar yapmayı imkansız kılıyor. Ancak bu durum da yaratıcı kimi kutlama yöntemlerini beraberinde getiriyor. Eker’in düzenlediği 23 Nisan 100. Yıl Çocuk Koşusu da bunlardan biri. Bu koşu aynı zamanda, katılımcıların ayrı evlerden canlı bağlanarak yarıştığı Türkiye’deki “ilk” koşu etkinliği olma özelliğini taşıyor.

Türkiye’de bir “ilk” olacak

Eker, içinde bulunduğumuz pandemi durumundan dolayı bu özel günde çocuklar için bir proje geliştirdi. Eker’in düzenlediği 23 Nisan 100. Yıl Çocuk Koşusu’na çocuklar evlerinden görüntülü arama ile katılabilecek. 23 Nisan 100. Yıl Çocuk Koşusu, katılımcıların ayrı evlerden canlı bağlanarak yarıştığı ve diğer evlerden izlenebilen ilk koşu etkinliği olacak.

Covid-19 salgını nedeniyle 23 Nisan’ı evlerinde kutlamak zorunda kalan çocuklara moral vermek, sporun birleştirici gücünü sergilemek isteyen Eker’in düzenleyeceği koşuya Türkiye’nin 81 ilinden 6 ve 12 yaş arasındaki çocuklar katılabilecek.

Kayıt yaptıran ilk 100 katılımcı canlı yayında yarışacak

100 metrelik bir koşu etkinliği olan 23 Nisan 100. Yıl Çocuk Koşusu’na katılmak isteyen minik sporseverlerin öncelikle kayıt olması gerekiyor. Kayıt için bu adrese tıklamanız gerekiyor. Yarışmacılar kayıt olduktan sonra göğüs numaralarını buradan indirebiliyor.

Kayıt yaptıran ilk 100 katılımcı, koşunun Eker’in Youtube kanalı üzerinden gerçekleşecek canlı yayınına katılabilecek. Sonraki katılımcılar da aynı anda Eker’in YouTube kanalından canlı yayını takip ederek yine koşuda yerini alabilecek. Canlı yayında ayrıca minik yarışmacılarla röportajlar da yapılacak.

Sağlıklı Türkiye’nin, Cumhuriyet’e ve kazanımlarına sahip çıkan, sağlıklı beslenme ve yaşama alışkanlıkları kazanmış, düşüncesini eyleme geçiren çocuklar ile var olacağına inanan Eker, çocukları bu keyifli etkinliğe katılmaya davet ediyor.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen + twenty =