Çocuğumun gelişimi normal mi?

Kidokit ile çocuklarınızın gelişimine yapacağınız küçük dokunuşlar, gelişimlerinde büyük farklar yaratacak. Çocuk gelişiminde ebeveynleri doğru, güvenli ve kaliteli bilgiye ulaştırmak amacıyla kurulan Kidokit, her çocuk için özel geliştirilen program, yüzlerce makale ve öneri ile çocuğunuzun zihinsel, fiziksel ve sosyal gelişimine doğru katkıda bulunmanızı sağlıyor.

Çocuk gelişimindeki en önemli zaman olan 0-6 yaş döneminde ona özel sunulan aktivite ve eğitim önerileri ile ebeveynlere destek olmayı amaçlayan uzman rehber Kidokit, içinde tamamı uzmanlar tarafından hazırlanmış, 6 gelişim alanını destekleyen özgün 800’den fazla video, beslenmeden aşıya, emzirmeden uykuya kadar farklı alan ve konularda 1.000’den fazla makale, 100’den fazla uzman görüşü ile artık tüm anne babaların bilgi kaynağı.

Her çocuk kendisine özel yetenek ve potansiyel ile dünyaya geliyor. Dolayısıyla her birinin potansiyelini en iyi şekilde ortaya çıkarabileceği gelişim süreçlerindeki eğitim ve aktivite ihtiyacı birbirinden farklıdır. Çocuğunu Kidokit ile büyüten bir ebeveyn, çocuğunun 0-6 yaş arasında bilişsel, fiziksel, duyusal, sosyal ve öz bakım becerileri alanında gelişimini kolayca takip edebilir. Varsa bir sorun görebilir ve bir uzmana danışarak önlem alabilir. Kidokit akıllı algoritmik arka planı sayesinde çocuğunuzun gelişim basamağını tespit edebiliyor ve ona özel günlük oyun ve aktivite programı öneriyor.

Beyin gelişiminin %85’i 3 yaşına, %90’ı ise 6 yaşına kadar tamamlanıyor

0-6 yaş dönemindeki aktivite ve eğitimlerin çocukların gelişimlerinde kritik bir yere sahip olduğunu bilen ve ebeveynlere bu dönemde yardımcı olacak doğru, güvenli ve kaliteli bilgiyi sunmayı amaçlayan Kidokit, 2017 yılında uzman ekibi ile hayata geçirildi. Yeni versiyonu geçtiğimiz ay yayınlanan uygulama, 0-6 yaş dönemindeki eğitimin önemini bilen bilinçli ebeveynlerin çocuklarının bilişsel, fiziksel, duyusal, sosyal ve öz bakım becerileri alanlarındaki gelişimlerini kolayca takip edebilecekleri bir hizmet sunuyor.

Yoğun ve hızla akan hayat rutininde ebeveynlere, çocuklarının büyüme evresinde destek olmayı amaçlayan çocuk ve ebeveyn gelişim platformu Kidokit, Android ve IOS cihazlarla uyumlu ve www.kidokit.com web sitesiyle masaüstü bilgisayarlardan da ulaşılabiliniyor.

Kidokit kurucu ortaklarından ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmekte olan Funda Güngör Akpınar, profesyonel bir iş kadını ve anne olduktan sonra 0-6 yaş dönemi çocuk gelişimiyle ilgilenmeye başladı. İlgisini yurt dışında çeşitli eğitimlerle destekleyen Akpınar, Montessori eğitim felsefesi üzerine çalışmalara katıldı ve Türkiye’deki en iyi Montessori okullarından birini kurmak amacıyla önce Playorena Oyun ve Aktivite Merkezi’ni daha sonra ise Mutlu Panda Montessori Anaokulu’nu kurdu. Akpınar, Türkiye’nin ilk ergoterapisti Nimet Altıok ile tanışmasıyla birlikte Kidokit’in ilk tohumlarını attı.

0-6 yaş kritik bir dönem

Kidokit kurucu ortaklarından ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmekte olan Funda Güngör Akpınar, 0-6 yaş döneminin önemine dikkat çekiyor.

0-6 yaş dönemde doğru eğitimin çocukların fiziksel, duygusal ve zeka gelişimlerinde ciddi öneme sahip olduğunu belirten Akpınar, Kidokit ile her çocuğun içindeki potansiyeli ortaya çıkarabilecek bir uygulama hedeflediklerini söyledi. Akpınar sözlerine şöyle devam etti, ‘’Ebeveyn olduktan sonra çocuk gelişimi hayatımın ana konusu oldu. Çeşitli araştırmalarda bulunurken özellikle 0-6 yaş döneminin birey gelişiminde önemli bir yeri olduğunu öğrendim. Bu dönemde çocuğuma nasıl bir eğitim sunmam konusunda ulaştığım bilgilerin doğru ve güvenilirliğinden emin değildim. Çocukları için en iyisini isteyen biz ebeveynlerin ihtiyacı olan doğru ve kaliteli bilgiye ulaşmanın daha kolay bir yolu olup olmadığını düşünüyordum. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğüm Kidokit’i çocuklarımızın ihtiyaçları olan eğitimlerle desteklemek ve potansiyellerini en yüksek seviyede ortaya çıkarabilecek gelişim göstermelerine katkıda bulunabilmek amacıyla hayata geçirdik. Ayrıca ‘’Kidokit Avantaj Kulübü’’ ile de Kidokit üyelerine çeşitli markalarda indirim fırsatları sağlıyoruz.’’

Çocuğunuzun eğitimine profesyonel ve güvenli bir dokunuş

Türkiye’nin YÖK onaylı ilk ergoterapisti ve Kidokit kurucu ortaklarından olan Nimet Altıok, ‘’Her çocuk birbirinden farklıdır ve her birinin gelişim süreçleri kendisine özeldir” diyor.

Etkili eğitim ve aktivite önerilerinde bulunmak amacıyla Kidokit, terapistlerden, çocuk doktorlarından, psikologlardan oluşan uzman bir kadroya sahip. Türkiye’nin YÖK onaylı ilk ergoterapisti ve Kidokit kurucu ortaklarından olan Nimet Altıok, ‘’Her çocuk birbirinden farklıdır ve her birinin gelişim süreçleri kendisine özeldir. Beyin gelişiminin en hızlı olduğu ve kişilik özelliklerinin de yaklaşık yüzde 70’inin geliştiği 0-6 yaş dönemi, bebek ve çocuk gelişimi için çok önemlidir. Özellikle bu yaş aralığındaki çocukların eğitiminde yapılan küçük dokunuşların büyük değişikliklere ulaştığını gözlemledim. Kidokit, çocuğunuzun bütünsel gelişimine katkı sağlarken çeşitli aktivite önerileriyle de birlikte eğlenmenize yardımcı oluyor’’ dedi.

Kidokit kurucu ortaklarından, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uznanı Dr. Gülay Kara, beyin gelişiminin yüzde 90’ının hayatımızın ilk altı yılında tamamlandığına dikkat çekiyor.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları üzerine 26 yıldır çalışan ve Kidokit uzmanları arasında yer alan kurucu ortaklarından Dr. Gülay Kara, Kidokit ile çocukların potansiyellerinin maksimum seviyeye ulaşmaları konusunda ebeveynlere destek olmayı amaçladıklarını söyledi. Kara, “Beyin gelişiminin %85’i 3 yaşına, %90’ı ise 6 yaşına kadar tamamlanıyor. Bazı çocuklar ebeveynleri tarafından doğru yönlendirilmedikleri ve o dönemde doğru bir eğitim almadıkları için maalesef potansiyellerine erişemeden yetişkin oluyorlar. Bu durum ileriki yaşamlarında bireylerin akranları arasında uçurum oluşmasına sebep oluyor. Dolayısıyla 0-6 yaş döneminde doğru ve güvenli eğitim önerileri çocukların geleceklerini inşa ederken büyük bir öneme sahip. Kidokit’te oluşturduğumuz programlar ile çocuk bakımını üstlenen herkesin ihtiyacı olabilecek doğru ve güvenli önerilere uygulama ve internet sitesi üzerinden kolay bir ulaşım sunuyoruz” dedi.

Çocuğunuza özel sunulan eğitimlerle çocuğunuz emin ellerde

Kidokit yalnızca ebeveylerin kullanacağı bir uygulama olmaktan çok daha ötesi. Kidokit, çocuğunuzla bire bir zaman geçiren herkesin faydalanabileceği uzman bir rehber niteliğindedir. Bilişsel, duyusal, fiziksel, dil, sosyo-duygusal, günlük yaşam başlıkları altında toplam 6 ana kategoride çocuk gelişimini destekleyen Kidokit, yoğun iş hayatında gün içerisinde çocuğu ile vakit geçiremeyen ve çocuğunu güvenilir ellere teslim etmek isteyen ebeveynlere de çocuklarının bakımını üstelenen kişilerle birlikte kullanabilecekleri bir yol haritası sunuyor.

Kidokit’in sunduğu değerlendirme videolarını izleyip gözlemleriniz ve puanlamalarınız sonucunda çocuğunuzun gelişim grafiğine ulaşabilir, bu gelişim grafiği ile çocuğunuzun 6 ana kategori içerisindeki becerilerini ve gelişimini takip edebilir, hangi alanda, hangi uygulama ile gelişimine katkı sağlayabileceğinizi keşfedebilirsiniz. Dolayısıyla çocuğunuzun güçlü ve zayıf yönlerini keşfederken onu daha iyi tanıyacak ve potansiyelini en iyi seviyede ortaya çıkarabilmesi adına doğru yönlendirebileceksiniz.

Kidokit’i Appstore ve GooglePlay’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven + 5 =