Büyükanne torun ilişkisinin sıcacık öyküsü

Altı yaş ve altı çocuklar için okul öncesi bir kanal olan CBeebies, büyükanne ve torun arasındaki sıcacık ilişkiyi ekranlara taşıyor: Jojo ve Gran Gran

Günümüzde her iki ebeveynin de çalıştığı ailelerde, okul öncesi eğitim çağındaki çocukların büyükanneleri tarafından büyütülmesi oldukça yaygın. Büyükanne ve torun arasındaki bu etkileşim, çocuklara kültür ve değer aktarımını sağlanlarken, büyükanneler için öğrenilecek pek çok yenilik ve manevi tatmin anlamına gelmekte. Okul öncesi çağdaki çocuklar için güvenli, eğlenceli ve eğitici içerikler sunan CBeebies sevginin oldukça yoğun yaşandığı bu ilişkiyi, gerçek hayattan esinlenerek hazırlanan Jojo ve Gran Gran yapımıyla ağustos ayında ekranlara taşıyor.

Jojo ve Gran Gran beş yaşındaki Jojove onun eğlenceli ve bilge büyükannesi hakkında bir animasyon serisi. Yazar Henry-Allain’in kendi büyükannesiyle olan ilişkisine yer verdiği kitabından esinlenerek hazırlanan animasyon serisi, aile arasındaki özel bağları renkli bir anlatımla ekranlara taşıyor. Bu eğlenceli dizide birbirlerine yakın yaşayan büyükanne Gran Gran ve sevimli JoJo’nun bir araya geldiklerinde yapmayı planladıkları eğlenceli pek çok aktivite var. Seri, pasta pişirme veya otobüs yakalama gibi eğlenceli olayların yanı sıra yaşam döngüleri, değişen mevsimler ve büyüme gibi başlıklar altında zamanın geçişini ele alıyor. Jojo ve Gran Gran, sevgi dolu bir aile hayatının önemini ve çok kuşaklı topluluğun olumlu değerlerlerini küçük izleyicilere neşeli bir anlatımla aktarıyor. Bununla birlikte küçük izleyiciler her bölümde izledikten sonra evde yapabilecekleri birçok eğitsel etkinlikleri de keşfediyorlar.

Kalpleri sıcacık yapan 11 bölümlük serinin ilk sezonu 10 Ağustos Pazartesi günü saat 11:00’da Digitürk 161. Kanalda yayınlanacak.

CBeebies Hakkında:

Altı yaş ve altı çocuklar için okul öncesi bir kanal olan CBeebies, sürekli güvenli bir ortamda oyun yoluyla öğrenmeyi teşvik etmek için tasarlanmış bir dizi okul öncesi programı izleyiciye sunuyor. Tamamen BBC Studios’a ait olan uluslararası kanal, ticari reklam içermiyor. İngiltere’nin bir numaralı çocuk kanalı Cbeebies’te, kanalın program takvimi eğlenceli, güvenilir ve etkileşimli serilerden oluşuyor. BBC’nin en genç izleyicilerini yeni ve çığır açan yüksek kaliteli programlarla buluşturarak eğitici ve eğlenceli içerikler sunuyor.

BBC Studios Hakkında:

Global bir içerik şirketi olan BBC Studios, BBC Group’un ticari bir iştirakidir. Nisan 2018’de BBC Worldwide ve BBC Studios birleşmesiyle kurularak içerik finansmanı, geliştirme, üretim, satış, markalı hizmetler ve yan kuruluşlar olarak hizmet vermeye başlamıştır. BBC Studios‘un ödüllü programları, çok çeşitli tür ve uzmanlık alanlarında yapılmakta olup uluslararası düzeyde tanınmaktadır. İngiltere’de yedi, dünyadaki diğer dokuz ülkede üretim merkezleri ve ortaklıkları dahil olmak üzere, dünya genelinde 22 pazarda ofisi bulunmaktadır. BBC Studios, yıl içerisinde toplam 2.500 saat içerik sağlamaktadır.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × three =