Bursalı minik kaşiflerin bilim heyecanı

Henkel’in çocuklara bilimi sevdirmek üzere, Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliği ile hayata geçirdiği Keşif Dünyası; Bursa’da gerçekleşen, Türkiye’nin en büyük bilim festivali 8. Science Expo’da miniklerle buluştu.

Yaklaşık 4 yılda 15 binden fazla çocukla buluşan “Keşif Dünyası” adlı bilim atölyesi projesi, Bursa TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleşen 8. Science Expo’da minik kaşiflerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Keşif Dünyası projesinin Science Expo’daki bilim atölyelerine bu yıl yaklaşık 570 çocuk katıldı.

Henkel’in, çocukların içlerindeki dahiyi keşfetmelerini, eğlenirken öğrenmelerini sağlamak, bilinmeyene ulaşma meraklarını uyandırmak, onlara bu yolda atacakları ilk adım için soru sorma cesaretini vermek üzere gerçekleştirdiği Keşif Dünyası projesinin Science Expo’daki bilim atölyelerine bu yıl yaklaşık 570 çocuk katıldı. Daha önce 3 bin 500’e yakın öğrencinin aynı anda gerçekleştirdiği deneyler ile rekor kırarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanan Science Expo’da, Keşif Dünyası üçüncü kez yer aldı. Keşif Dünyası’nda minikler; yapıştırma, yıkama, temizleme, kozmetik ve sürdürülebilirlik dahil olmak üzere çeşitli konularda deneyler yaptı. Ayrıca çocuklara, yarınlara yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için özellikle doğa sevgisi ve sürdürülebilirlik bilinci kazandırmak üzere kısa bir eğitim verildi. Minikler, atölyelerde “israftan kaçınmak”, “yeniden dönüştürmek” ve “tekrar kullanmak” gibi sürdürülebilir tüketim alışkanlıkları hakkında bilgiler edindi.

senetleri, Almanya DAX borsa endeksine kayıtlıdır. Daha fazla bilgi için lütfen www.henkel.com’u ziyaret ediniz.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − five =