Bebeklerin ilk bir yılı

Aynı zamanda anne olan bir çocuk hekiminin tecrübesini ve bilgisini aktardığı Bebek Rehberi İlk Bir Yıl kitabı dört dörtlük bir kılavuz niteliğinde. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Görkem Astarcıoğlu, “Neyin normal neyin normal dışı olduğunu bildiğinizde bebeğinizin büyüme serüveninin keyfini çıkarırsınız” diyor.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Görkem Astarcıoğlu‘nun hazırladığı Bebek Rehberi İlk Bir Yıl kitabı anne babaların ihtiyaç duyduğu her an yanı başında… Dr. Astarcıoğlu, ailelerin bebekleriyle birlikte panik halinde gelip büyük bir korkuyla sordukları sorulara her zaman muhatap olduklarını belirterek şöyle devam ediyor:

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Görkem Astarcıoğlu’nun hazırladığı Bebek Rehberi İlk Bir Yıl kitabı anne babaların ihtiyaç duyduğu her an yanı başında…

“Oysa cevaplar genellikle çok basittir. Neyin normal, neyin normal dışı olduğunu bildiğinizde bebeğinizin büyüme serüveninin keyfini çıkarırsınız, o da, siz de huzurlu olursunuz. İşte bu kitabı, bebeğinizi korkulara kapılmadan huzurla büyütebilmenizde bir kılavuz olması için kaleme aldım. Doğumunuzdan 12. aya, bebeğinizi beraber büyüteceğiz.”
Modalar, hurafeler, evhamlar, gecenin bir vakti acile koşturacağınız ama hiç de gerekli olmayan yüzlerce durum… Yaygın olarak bilinen ve yapılan ama bebeğiniz için zararlı olabilecek uygulamalar… Kakasının renginden cildinin kızarıklığına, solunumuna, terlemesine, emme pozisyonuna, ilk kahvaltısına… Hayat kurtarıcı, huzur verici ipuçları. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Görkem Astarcıoğlu, ihtiyacınız olduğunda her an yanı başınızda.

Dr. Görkem Astarcıoğlu
1981 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da Çankaya Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2005 yılında İzmir Dokuz Eylül Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını 2011 yılında İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tamamladı.
Mecburi hizmetini Uşak Eşme Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirmesinin ardından Uşak Medicalpark Hastanesi (2012) ile özel hastane serüvenine başladı. Halen İzmir Özel Medifema Hastanesi’nde Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi Sorumlu Hekimi olarak çalışmaya devam etmektedir. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi (2013) mezunudur. Evli ve bir çocuk annesidir.
Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Bebek Rehberi İlk Bir Yıl, Eylül 2018
www.drgorkem.com
İnstagram @hekimanne

‘Bebek Rehberi İlk Bir Yıl’
Yazar: Dr. Görkem Astarcıoğlu

Yayınevi: Hayykitap 524
Kategori: Mutlu Aile 37
Türü: SAĞLIK / Bebek Sağlığı
Sayfa sayısı: 128
Fiyatı: 22 TL

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 4 =