Bebeğinizin cildi için doğru pH değerini seçin

Bebek cildinin çok hassas olduğuna ve bu nedenle cildin koruyucu bariyerinin korunmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Reyhan Erol, sıradan bebek ürünlerinin cildin pH değerini bozarak cilt sorunlarına neden olabileceğini hatırlatıyor.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Reyhan Erol, bebek ürünlerinin özenli seçilmesi gerektiğini vurguluyor.

Bebeklerin cildi çok hassas, narin ve pürüzsüzdür. Öyle ki dokunmaya kıyamazsınız. Hani “Cildi bebek gibi” deriz ya… İşte bu hissin kaynağı da bu narinliktir. Çünkü bebeklerin cildi yetişkin cildinden çok farklıdır ve 10 kata kadar daha ince olabilir, kolayca hasar görebilir. Bu nedenle dünyaya geldiği andan itibaren bebeklerin cildi korunmaya ihtiyaç duyar. Bebek cildinde, cildin koruyucu tabakası da henüz tam olarak oluşmamıştır. Bu nedenle yetişkin cildi kadar dayanıklı değildir, kuruluğa daha yatkındır ve çok hassastır. Bebek cildinin hem cildin koruyucu bariyerinin oluşmasına yardımcı olması hem de bu tabakanın korunması için pH değeri 5.5 olan bebek bakım ürünlerinin kullanılması gerekir. Bebek cildinin pH seviyesinin ideal değer olarak kabul edilen 5.5’tir ve sıradan bebek ürünleri kullanıldığında cildin pH değeri bozulur, koruyucu tabaka zarar görebilir. Koruyucu tabaka bebeğin cildini dış etkenlere karşı koruyan bölümdür. Yani bu bölüm zarar görürse cilt kuruluğundan tahrişe, egzamadan alerjik cilt hastalıklarına, bez bölgesinde dermatitten enfeksiyona yatkınlığa birçok ciddi soruna davetiye çıkarmış oluruz. Bu nedenle bebekler için kullanılan ürünlerin özenle seçilmesi gerekir.

ECARF sertifikalı Sebamed Baby ürünleri alerji dostu

Sebamed Baby ürünleri, cildin pH değerine sahip ürünleriyle bebeğinizin cildini tahrişe ve çevresel etkenlere karşı koruyor, banyo saatini keyifli bir etkinliğe dönüştürüyor.

Klinik ve dermatolojik olarak test edilmiş, ECARF (Avrupa Alerji Araştırmaları Vakfı Merkezi) sertifikalı Sebamed Baby ürünleri, cildin doğal koruma örtüsü ile aynı pH değerine sahip olması sayesinde bebeğinizin cildini tahrişe ve zararlı çevresel etkenlere karşı koruyor. Tüm Sebamed Baby ürünleri bebeğin doğduğu ilk günden itibaren kullanılabiliyor.

Sebamed Baby Şampuan klinik olarak test edilmiş, sabun içermeyen, pH 5.5 yapısı ile cildin koruyucu tabakasını destekler. Gözleri yakmayan ve saçların kolayca taranmasını sağlayan formüle sahip Sebamed Baby Şampuan, içerdiği papatya özüyle cildi yumuşatır, bebeklerin rahatça uykuya dalmasına da yardımcı olur ve bebeklerin narin cildinin direncini de artırır. Yumuşak formülüyle doğduğu günden itibaren bebeklerin saç bakımını en etkili şekilde tamamlayan Sebamed Baby Yenidoğan Şampuan, yüksek cilt toleransı sayesinde kuruluk ve tahriş riskini azaltır, bebeklerin cildini nemlendirir. Sebamed Baby Yenidoğan Şampuan, pH 5.5 değeri cildin koruyucu asit örtüsünü korur ve cildi yumuşatır. Böylelikle bebeğin hassas cildinde yaşanacak kuruluk ve tahriş riskini de en aza indirir. pH 5.5 değerine sahip yumuşak el ve vücut temizlik barı Sebamed Baby Kompakt, pH 5.5’lik değer ile ciltte temizlik sırasında kuruluğa karşı koruma sağlar, cildi besleyip nemlendirir, rahatlatır.

Koruyucu yağlı formüle sahip Sebamed Baby Pişik Önleyici Krem, panthenol ile zarar görmüş cildi etkili şekilde yatıştırıp hızla rahatlatırken, her bez değişiminde kullanıldığında bebeğinizin cildine ihtiyaç duyduğu bakımı sunar. İçerdiği papatya ekstresiyle ciltteki iltihaplara ve tahrişe karşı etki gösteren Sebamed Baby Losyon ise cilt tarafından ciltte yağlı bir his bırakmadan hızla emilerek bebeklerin narin cildi için kuruluğa karşı yumuşak bir koruma sağlar.

*Bu bir advertorial çalışmasıdır.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 2 =