“Bebeğimle Aramda” güvenli bağlanma eğitimleri

Sudocrem, Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat ile “Bebeğimle Aramda” Güvenli Bağlanma Eğitimleri’ni hayata geçirdi. Eğitimler, hamilelik sürecinde olan kadınlara ve 0-3 yaş arasında çocuğu olan annelere güvenli bağlanma konusunda rehberlik etmeyi hedefliyor.

Bebek cilt bakımının güvenilir markası Sudocrem, güvenli bağlanma konusunda anne adaylarına ve annelere güvenli bir kaynak sunmak amacıyla Dr. Özgür Bolat uzmanlığında Bebeğimle Aramda “Güvenli Bağlanma Eğitimleri” Projesi’ni başlattığını duyurdu. Eğitim içeriği Eğitim Bilimci, Akademisyen ve Yazar Dr. Özgür Bolat tarafından geliştirilen Bebeğimle Aramda “Güvenli Bağlanma Eğitimleri” 2022 ve 2023 yılları boyunca Dr. Özgür Bolat tarafından ücretsiz olarak verilecek bir dizi fiziksel ve online eğitimden oluşuyor. Eğitime katılan ebeveynler ve bakım sağlayan bireyler eğitim sonrasında; farklı bağlanma türleri, bebekle güvenli bağlanmanın nasıl sağlanacağı ve bu konudaki temel prensipler hakkında bilgi sahibi olurken Dr. Özgür Bolat’ın bu konudaki önerilerini de dinleyebilecek.

Sudocrem Marka Müdürü Selen Tütüncüoğlu -Eğitim Bilimci, Akademisyen ve Yazar Dr. Özgür Bolat, proje hakkında bilgi verdi.

Sudocrem Marka Müdürü Selen Tütüncüoğlu projeyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Sudocrem olarak ebeveynlere pişikle olan mücadelelerinde nasıl destek oluyorsak bebekleriyle sağlıklı bir bağ kurmalarına da yardımcı olmak istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki güvenli bağlanma doğum itibariyle başlıyor ve çocuklar ebeveynleri ile güvenli bağlandıklarında, daha özgüvenli, daha kendisiyle barışık ve daha mutlu bireyler oluyor. Dr. Özgür Bolat’ın uzun süren oldukça kapsamlı içerik çalışmasının ardından Bebeğimle Aramda ‘Güvenli Bağlanma Eğitimleri’ Projesi’ni hayata geçirmekten ve ilk eğitimlerimize çok kısa süre sonra başlıyor olmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz.”

Eğitim Bilimci, Akademisyen ve Yazar Dr. Özgür Bolat ise “Güvenli bağlanma her bireyin önemli bir ihtiyacı. Sudocrem ile birlikte Bebeğimle Aramda ‘Güvenli Bağlanma Eğitimleri’ ile ebeveynlere bu konuda rehberlik edeceğimiz için çok heyecanlıyım. Kendilerine ayrıca böylesi önemli bir konuyu sahiplendikleri ve bu projeyi hayata geçirdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 + fourteen =