Çocuklara Mutlu Masallar ile çocuklar da mutlu aileler de

Çocukları iyi yerli içeriklerle tanıştırma amacını güden Dalin'le Mutlu Masallar her cumartesi Youtube'da.

Ailelerin çocuklarına güvenle izletebilecekleri yerli içeriklerin azlığından hareketle hayata geçirilen Dalin’den Çocuklara Mutlu Masallar başlıyor… Dalin’in, çocukların mutluluğuna, yaratıcılığına ve huzuruna katkıda bulunmak amacıyla tasarladığı masal anlatım film serisi 11 masaldan oluşuyor.

Dalin, bir masal anlatım film serisi olan ‘Dalin’le Mutlu Masallar’ projesiyle aileleri, ‘çocuklara uygun’ içeriklerle buluşturuyor. Çocukların çok küçük yaşlardan itibaren hayal gücünü, ruhunu ve zihnini geliştiren masallara kucak açma fikriyle yola çıkılan proje, milattan önceki yıllarda sadece anlatılarak paylaşılan ve kulaktan kulağa yayılan masalın doğasını yeniden yaşatmayı da hedefliyor. Günümüzde ailelerin, çocuklarına güvenle izletebilecekleri yerli içeriklerin azlığı da bu projenin hayata geçirilmesinde önemli bir rol oynamış.

11 masaldan oluşan serinin ilk 5 masalı ‘Karga ve İyi Kalpli Prenses’, ‘Bremen Mızıkacıları’, ‘Genç Adam ve Cesur Kedisi’, ‘Büyücünün Hediyeleri’ ve ‘Kralın Yeni Giysileri’, 7 Ekim 2017 tarihinde Dalin’in Youtube kanalından yayınlanacak. Serideki, ‘Taş Ustası’, Devler ve Çoban’, ‘Çizmeli Kedi’, ‘Lisa Adında Küçük Bir Köpek’, ‘Fındık Çocuk’ ve ‘Sihirli Çaydanlık’ masalları ise sırasıyla her cumartesi günü kanalda yerini alacak.

Geçmişten günümüze dek dünyanın dört bir yanında anlatılan binlerce masal arasından özenle seçilen ve yazar bir anne tarafından derlenen masallar, Psikolog Doktor Bora Küçükyazıcı önderliğinde pedagog ve psikologlarca da incelenip onaylanarak, tüm annelere tavsiye edilmiş olma özelliği taşıyor. Projede, çocuklara daima iyinin, cesurun ve doğrunun yanında olmayı aşılayan masallar seçilirken tümünün mutlu sona sahip olması da gözetildi.

Derleme, diyalog ve senaryolaştırma süreçleriyle, yerli birer içerik olma özelliği taşıyan Dalin’le Mutlu Masallar Projesi, çocukların hayal dünyasını renklendirirken, ruhsal gelişimlerini de desteklemeyi hedefliyor. Özellikle yatmadan önce uykunun önemli bir ritüeli olan ve uykuya dalışı kolaylaştıran masal dinleme deneyiminin çocuklara okumayı özendirmesi, hayal dünyalarını güçlendirmesi, farklı kültürleri tanıması, kelime haznesini geliştirmesi, aile bağlarını güçlendirmesi, zihinsel ve ahlaki gelişimi desteklemesi, yaratıcılığı artırması ve sakinleştirmesi gibi pek çok yararı bulunuyor.

Dalin’in, çocuklara armağan ettiği yaratım ve yapımı FSAP Creative Content Services tarafından gerçekleştirilen Dalin’le Mutlu Masallar Projesi’ndeki masal anlatıcısı ise profesyonel tiyatro ve seslendirme sanatçısı Yasemin Ertorun olarak belirlendi. Daha önce birçok çocuk tiyatro oyununda başarılı rollerle çocukların sevgisini kazanan Ertorun, bu projeyle birlikte artık çocukların Yasemin Ablası olacak. Yasemin Abla’nın okuduğu masallara eşlik eden Dalin’in birbirinden eğlenceli civcivleri ise çocukların sevdiği karakterler olarak projede yer alacak. Koşkoş, Süspüs, Zıpzıp, Kopkop, Gezgez, Yapyap ve Bilbil Dalin’le Mutlu Masallar Projesi kapsamında izleyicinin karşısına çıkacak ve Yasemin Abla ile hem sohbet edecek hem de çocuklara eğlenceli bilgiler verecek. Dalin, tüm çocukları 7 Ekim Cumartesi günü Yasemin Abla ile Dalin Civcivleri’nin bir araya gelip izleyicilere masallar anlattığı Mutlu Masallar Bahçesi’ne davet ediyor.

Dalin’le Mutlu Masallar Videolarını buradan izleyebilirsiniz.

 

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − 8 =