Çocuklar için ikinci şans

Figen Özbek, Esra Oflaz Güvenkaya, Meryem Uzerli ve Demet Sabancı (soldan sağa) temel hakları ellerinden alınan çocuklara destek olmak için bir arada...

Temel hakları ellerinden alınan çocuklara ikinci şans sunmak için geliştirilen, eğitim, konaklama, rehabilitasyon ve yaratıcılık konularına odaklanan Lifetime İkinci Şans Projesi ile Koruncuk Vakfı ile Yaratıcı Çocuklar Derneği desteklenecek.

Lifetime TV, temel hakları ellerinden alınan çocuklara ikinci şans sunmak üzere eğitim, konaklama, rehabilitasyon ve yaratıcılık konularına odaklanan “Lifetime İkinci Şans Projesi”ni tanıttı. Vakıflardaki çocuklara elle tutulur bir kaynak üretmek ve ülkemizde farkındalık yaratmak hedefiyle yola çıkan proje, tüm dünyada 124 bölgede, 150 milyondan fazla haneye, 11 dilde yayın yapan dünya devi A&E Networks’ün kanallarından birisi olan Lifetime’ın ev sahipliğinde “Variety Power of Women Awards” etkinliğinin bir parçası olarak konumlanıyor.

Projenin yüzü, ünlü oyuncu Meryem Uzerli’nin ile güçlü, başarılı ve iş hayatında etki bırakmış, aynı zamanda yaptıkları hayır işleriyle fark yaratan kadınların katıldığı törende projenin sahibi, MCD Medya ve Lifetime Türkiye Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya konuşma yaptı. Güvenkaya şunları söyledi:

“Lifetime İkinci Şans Projesi ile hedefimiz; vakıflardaki çocuklarımıza elle tutulur bir kaynak üretmek, ülkemizde farkındalık yaratmak ve global dev bir proje ile beraber sürdürülebilir kılmak. Bu bağlamda bu sene ‘Lifetime İkinci Şans Projesi’ ile en büyük bağışı Koruncuk Vakfı’na yapıyoruz. Bağış, Koruncuk Köyleri’nde yaşayan hayatlarında farklı nedenlerle çocuk hakları ellerinden alınmış ve travmaya maruz kalmış çocukların hayata tutunmaları için uzman ekiplerle psikososyal destek sağlama ve geçmişin yaralarını sarıp, Koruncuk’un sevgi dolu köylerinde yaşam olanağı sunmak için kullanılacak. Koruncuk Vakfı’nı seçmemizin en önemli nedeni, hakları ellerinden alınan çocuklara rehabilitasyon, konaklama ve eğitim imkanı sağlayabildikleri yerleşkeleri ve bu konuda donanımlarının olması.”

Esra Oflaz Güvenkaya, proje kapsamında destekledikleri ikinci derneğin Yaratıcı Çocuklar Derneği olduğun belirterek “Çocuk haklarına destek ve rehabilitasyon dediğimizde; çocukluklarını geri kazanma desteği de yer alıyor. Bu bağlamda Yaratıcı Çocuklar Derneği, Koruncuk Köyü’nde yaşayan çocuklara yaratıcılıklarını, hayal güçlerini geliştirmek için workshoplar uygulayacak. Vakıf, yıl sonunda yapacağı bir gösteri ile çocukların çalışmalarını taçlandıracak” diye konuştu.

Projenin hayata geçebilmesi için yakın dostu Rönesans Holding CEO’su İpek Ilıcak Kayaalp ile birlikte kişisel bağışçı olduklarını anlatan Esra Oflaz Güvenkaya, Lifetime’dan da farkındalık yaratmak amacıyla kaynak ayırdıklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ancak sürdürebilirliği için artarak çoğalan yeni hayırseverlere ihtiyacımız var ve bu noktada sevgili hayırsever dostlarım; Beyza Uyanoğlu, Serpil Shelly, Hülya Eltemur, Dr. Selen Özmen, Gül Evyap, Sema Güral Sürmeli de kişisel bağışlarıyla projemize destek oldular. Kendilerine minnetlerimi sunuyorum”.

4 Ekim’deki etkinlikte “Lifetime Türkiye 2017 Honoree”leri olarak projeye destek veren başarılı sanatçı Meryem Uzerli ve başarılı iş kadını kişiliği ile Rönesans Holding CEO’su ve yaptığı büyük bağışla hayırsever kişiliği ile İpek Ilıcak Kayaalp onurlandırıldı. 13 Ekim’de Los Angeles’da gerçekleştirilecek “Variety Power of Women“ organizasyonuna da Lifetime Türkiye adına Esra Oflaz Güvenkaya katılacak.

Nükhet Duru ve Burak Kut çocuklar için performans sergilediği, iş ve cemiyet hayatından çok yoğun katılımın olduğu öğle yemeği organizasyonuna Demet Sabancı Çetindoğan, Emine Özilhan, İpek Özilhan Özkan, Pınar Eczacıbaşı, Şükran Güzeliş, Deniz Ülke Arıboğan, Feryal Gülman, Sema Güral Sürmeli, Berrin Zorlu katıldılar.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × one =