100 soruda bebeğiniz ve siz

Çocuk Hastalıkları ve Neonatoloji Uzmanı Prof. Dr. İlknur Kılıç’ın anne adaylarına ve annelere rehber olması için hazırladığı Bebeğiniz ve Siz adlı kitabı Hümanist Kitap tarafından yayınlandı.

Kılıç’ın bebeklerin sağlıklı fiziksel ve ruhsal gelişimleri için annelerin başucu kitabı olması amacıyla kaleme aldığı “Bebeğiniz ve Siz” kitabında 100 soru çerçevesinde tüm temel bilgilere yer veriliyor.
Prematüre doğum için ayrı bir bölümün yer aldığı Bebeğiniz ve Siz’de iki yaşına kadar farklı aşamalarda bebeklerin sahip olmaları gereken mental motor gelişme tablosu, 1-4 aylık dönemden 1-2 yaş arasına kadar sağlıklı beslenme cetveli, beyin gelişiminin yaş aralıklara göre desteklenmesi, ek gıdalara geçiş tablosu, bebek yemeği tarifleri gibi bilgiler pratik bir metotla soru cevap formunda annelere aktarılıyor. Hamilelik dönemi de içinde olmak üzere insan hayatında ilk 1000 günün hayati önem taşıdığı ifade eden Kılıç, Bebeğiniz ve Siz’de bebeklerin sağlıklı fiziksel ve ruhsal gelişimleri için annelerin adım adım izleyebilecekleri, bilimsel bilgileri içeren pratik bir rehber oluşturduğunu belirtiyor.

HEMEN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × five =